انتخابات ریاست جمهوری
1391/08/10 15:45:17
سرویس بین الملل
زاهدی با اشاره به کشتار مسلمانان میانمار:

قطعا دولت میانمار در کشتار مسلمانان دخالت مستقیم دارد

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با یادآوری افزایش تعداد کشته‌های مسلمانان در شهرهای شرقی میانمار،‌ گفت: از سکوت آنگ‌سان سوچی در این قضیه تعجب می‌کنم.
قطعا دولت میانمار در کشتار مسلمانان دخالت مستقیم دارد رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با یادآوری افزایش تعداد کشته‌های مسلمانان در شهرهای شرقی میانمار،‌ گفت: از سکوت آنگ‌سان سوچی در این قضیه تعجب می‌کنم. https://cdn.icana.ir/d/019/20459.jpg قطعا,دولت,میانمار,در,کشتار,مسلمانان,دخالت,مستقیم,دارد Icana

محمدمهدی زاهدی در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه بخش اعظم فعالیت‌ها در میانمار، در انحصار دولت است و بعید است اتفاقی با این ابعاد و بزرگی، تنها به یک درگیری قومی ـ مذهبی خلاصه شود، گفت: ممکن است نیروهای ارتش و امنیتی میانمار برای حفظ ظاهر هم که شده، در جریان تهاجم به مسلمانان با لباس شخصی حاضر شوند، اما قطعا دولت و ارتش این کشور در کشتار روهینگیا دخالت مستقیم دارند.

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه امکان ندارد کشوری اینقدر هرج و مرج باشد که عده‌ای بتوانند به راحتی و برای مدتی طولانی به کشتار مردم دست بزنند و دولت هیچ دخالتی نکند، افزود: باید این مسأله را در کنار حکومت نظامی و استبدادی میانمار قرار داد که در آنجا همه تحرکات باید از کانال ارتش و دولت عبور کند.

وی ادامه داد: اعتقادم بر این است که در کشور بسته و دیکتاتوری‌ای مانند میانمار، قطعا نسل‌کشی مسلمانان با حمایت و کمک نیروهای دولتی در جریان است.

انتقاد از سکوت جامعه جهانی

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه تمامی مسلمانان و آزادی‌خواهان جهان به شدت به این رفتار دولت میانمار معترضند و آن را محکوم می‌کنند، تصریح کرد: کشورهای اسلامی و مسلمانان دنیا باید از مجامع بین‌المللی درخواست کنند تا در زمینه کشتار مردم در میانمار از دولت این کشور توضیح بخواهند.

وی با ابراز تعجب از سکوت سازمان ملل متحد و شورای امنیت این سازمان، گفت: این دست نهادهای بین‌المللی که در قضیه کشتار مسلمانان در میانمار اینگونه بی‌تفاوت سکوت اختیار کرده‌اند، اگر در کشوری اسلامی آزارو اذیت یا شکنجه‌ای کوچک نسبت به یک غیرمسلمان اتفاق می‌افتاد، تمام رسانه‌ها و مجامع و نهادهای به اصطلاح حقوق بشری غربی این اتفاق را در بوق و کرنا و از آن با عنوان فاجعه‌ای انسانی یاد می‌کردند؛ ‌اما در اینجا با سکوت بی‌شرمانه خود نشان می‌دهند آنها از ابزار حقوق بشر برای مقاصد سیاسی سوء خود استفاده می‌کنند.

ابراز تعجب از سکوت آنگ‌سان سوچی

کارشناس ارشد حوزه جنوب شرق آسیا با انتقاد از سکوت خانم آنگ‌سان سوچی برنده میانماری جایزه صلح نوبل، نسبت به قتل‌عام مسلمانان این کشور،‌ افزود: سوچی در حالی به عنوان سفیر صلح غربی‌ها و نماد مقاومت در میانمار شناخته می‌شود که در قضیه کشتار روهینگیا سکوت کرده است.

وی ادامه داد: سکوت سوچی نشان می‌دهد که وی با غربی‌ها و همچنین دولت کشورش در کشتار و شکنجه مسلمانان همراه است؛ ضمن اینکه چگونه می‌توان از کسی که تا به حال هیچ اطلاعیه‌ای از وی در محکوم کردن این حادثه منتشر نشده است، انتظار داشت تا با حضور در شرق میانمار و دیدار با خانواده‌های قربانیان و آوارگان، اقدامی عملی در جلوگیری از این فاجعه انسانی از خود نشان دهد؟

کمک‌های انسان‌دوستانه مردم ایران

نماینده اصولگرای مجلس نهم با اعلام اینکه بهتر است کمک‌ها به آوارگان میانمار، مردمی و غیردولتی باشد، گفت: جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با اطلاع‌رسانی وسیع فاجعه رخ داده در میانمار، از مردم بخواهد تا کمک‌های خود برای مسلمانان مظلوم میانمار را به این سازمان مردم‌نهاد هدیه کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet