هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

حدادعادل: اهل دانش مدیون افست هستند

سرویس سیاسی
رئیس مجلس شورای اسلامی در جشن پنجاهمین سال فعالیت افست در ایران این صنعت را ارزشمند خواند و اصل دانش را مدیون افست دانست.
سه‌شنبه 6 شهریور 1386 ساعت 09:38

غلامعلی حدادعادل گفت: یکی از نشانه‌های پیشرفته بودن کشورها، با سابقه بودن موسسات در آن کشورهاست و اینکه در کشور ما یک چاپخانه بزرگ 50 سال به حیات خود ادامه داده باشد و این حیات نیز یک حیات تکاملی باشد به خودی خود ارزشمند است و اینها سند افتخار یک کشور است.

وی با اشاره به تعطیلی مدرسه دارالفنون تهران گفت: ما گاهی اوقات قدمت و سابقه را فراموش می‌کنیم و اینگونه می‌شود که دارالفنون با قدمتی طولانی تعطیل می‌شود، اما بنده در نامه‌ای به رئیس جمهور خواستار فعالیت دارالفنون در قالب مدرسه شدم.

وی در ادامه سخنان خود گفت: صنعت چاپ در کشور ما یک جایگاه ممتاز دارد و ما برای اداره کشور و انقلاب اسلامی باید یک صنعت چاپ نیرومند داشته باشیم چرا که صنعت چاپ بر بسیاری از معیارها تاثیرگذار است به گونه‌ای که بسته‌بندی بدون چاپ صنعتی و ممتاز، کار توزیع و بازاریابی را مختل می‌کند.

وی ادامه داد: در عرصه فرهنگ نیز ما انقلاب کرده‌ایم و می‌خواهیم افکاری را ترویج کنیم و برای این کار به چاپ نیازمندیم و باید خوشحال باشیم که بزرگترین چاپخانه را در کشور داریم و افست یک سرمایه بزرگ برای اهل فرهنگ و حکومت جمهوری اسلامی است.

حدادعادل با اشاره به دوران جنگ تحمیلی و مشکلات فراوان موجود آن زمان برای چاپ کتب درسی مدارس گفت: ما در افست بر این باور بودیم که مردم همه سختی‌ها را می‌تواند تحمل کنند اما بی‌سوادی فرزندانشان را نمی‌توانند تحمل کنند و به لطف خداوند در دوران جنگ کتاب درسی وارد بازار سیاه نشد و در آن زمان مهندس موسوی یکی از افرادی بود که کمک‌های بسیاری در این راه نمود.

رئیس مجلس تصریح کرد: اهل دانش و فرهنگ مدیون چاپخانه افست هستند چرا که وقتی اندیشه در یک کتاب زیبا ارائه شود زیباتر و نافذتر می‌شود.

وی بیان کرد کمکی که صنعت چاپ و افست به اهل فرهنگ می‌کند این است که تولید فکری آنها را در جامعی زیبا ارائه می‌کند.

رئیس مجلس همچنین افست را یک دستگاه تربیت کننده متخصص چاپ خواند و گفت: امیدوارم فرزندان آینده این کشور از این درخت تنومند میوه‌های دانش بچینند و این سرمایه‌ برای کشور بماند.

لازم به ذکر است که در این مراسم هدایایی از طرف رییس مجلس به مدیران افست داده شد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار