روز مجلس
1391/08/16 08:45:25
سرویس فرهنگی
موسوی نژاد:

فرهنگ دفاع مقدس باید درمیان مسئولان اجرایی نهادینه شود

عضو فراکسیون روحانیون در مجلس با بیان اینکه ارزش‌های دفاع مقدس بخشی از ارزش های اجتماعی در جامعه اسلامی به شمارمی‌آیند،افزود: فرهنگ دفاع مقدس باید درمیان مسئولان اجرایی نهادینه شود.
فرهنگ دفاع مقدس باید درمیان مسئولان اجرایی نهادینه شود عضو فراکسیون روحانیون در مجلس با بیان اینکه ارزش‌های دفاع مقدس بخشی از ارزش های اجتماعی در جامعه اسلامی به شمارمی‌آیند،افزود: فرهنگ دفاع مقدس باید درمیان مسئولان اجرایی نهادینه شود. https://cdn.icana.ir/d/019/12342.jpg فرهنگ,دفاع,مقدس,باید,درمیان,مسئولان,اجرایی,نهادینه,شود Icana

سید مهدی موسوی نژاد در گفت‌و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت،افزود:‌ ما درعصر معاصر وظیفه و رسالت سنگینی را در صیانت و ترویج اندیشه‌های مقدس اسلام و مبانی انقلابی کشورمان بردوش داریم که در این راستا کودکان و نوجوانان به عنوان سرمایه‌های آینده باید در اولویت برنامه‌ریزی‌ها باشند.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اهمیت حفظ هنجارهای ارزش اسلامی، مسئله‌ای اجتماعی است، ‌مسئله‌ای که لازم است تا با برخورد مناسب از سوی برنامه ‌ریزان فرهنگی و شرکت فعالانه در جریان « اشاعه فرهنگی » همراه شود.

وی ادامه داد: ارزش‌های دفاع مقدس مانند ایثار، شهادت‌طلبی و ... هر چند ارزش‌هایی دینی و عاطفی هستند، اما تبلور آنها از نوع ارزش اجتماعی است ، به خصوص درمبارزه با استکبار که این ارزش‌ها شکل شفاف‌تری به خود گرفتند و تا اعماق لایه‌های اجتماعی و دورترین مناطق جغرافیایی حتی روستاها گسترش یافتند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس،یاد آورشد: راهکاردیگر برای اهمیت پیدا کردن ارزش های دفاع مقدس این است که حرکت و جهت گیری نهادهای تربیتی به سمتی باشد که مدعیان این ارزشها، خود نمونه و الگوی عینی ارزشها و تجسم واقعی آنها باشند، به گونه‌ای که نسل جدیدی که جنگ را ندیده و نمی‌شناسد، بتواند بسیاری از جاذبه‌های معنوی دوران جنگ را یافته و الگوبرداری کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet