هدر اصلی
1391/08/13 18:33:16
سرویس اقتصادی
نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها(187)

شبکه ارتباطی گمرک تا دو هفته آینده به شبکه ملی اطلاعات متصل می‌شود

معاون توسعه سازمان فناوری ایران با اشاره به اتمام مراحل پایانی شبکه ملی اطلاعات و ارتباطات کشور گفت: در حال حاضر شبکه ملی اطلاعات و ارتباطات کشور مراحل پایانی را طی می‌کند که تا دو هفته آینده شبکه ارتباطی گمرک نیز به این شبکه متصل خواهد شد.
شبکه ارتباطی گمرک تا دو هفته آینده به شبکه ملی اطلاعات متصل می‌شود معاون توسعه سازمان فناوری ایران با اشاره به اتمام مراحل پایانی شبکه ملی اطلاعات و ارتباطات کشور گفت: در حال حاضر شبکه ملی اطلاعات و ارتباطات کشور مراحل پایانی را طی می‌کند که تا دو هفته آینده شبکه ارتباطی گمرک نیز به این شبکه متصل خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/6593.jpg شبکه,ارتباطی,گمرک,تا,دو,هفته,آینده,به,شبکه,ملی,اطلاعات,متصل,می‌شود Icana

علی‌اصغر انصاری از غرفه خبرگزاری خانه ملت در نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها بازدید کرد و در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی افزود: با توجه به تفاهمنامه‌ای که بین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و همین طور گمرک جمهوری اسلامی ایران منعقد شده زیرساخت‌های لازم برای اتصال شبکه ارتباطی گمرک به شبکه ملی اطلاعات کشور فراهم شده که از این طریق فعالیت‌ها یکپارچه‌سازی شده و تاثیر بسزایی نیز در مقابله با تحریم‌ها دارد.

وی در ادامه تاکید کرد: یکی دیگر از فعالیت‌هایی که تاکنون در زمینه شبکه ملی اطلاعات انجام شده فراهم کردن زیرساخت‌های لازم جهت هوشمندسازی کارت‌های ملی است.

معاون توسعه سازمان فناوری ایران در پایان یادآور شد: از طریق هوشمندسازی کارت‌های ملی این امکان برای افراد فراهم می‌شود تا با اطلاعات فردی خود وارد فضای مجازی شده و امکان سوءاستفاده برای اخلالگران و هکرها در شبکه مجازی به حداقل برسد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet