عید سعید غدیرخم
1391/08/14 09:59:02
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سیدعلی محمد بزرگواری:

راه نجات کشاورزی در اقتصادی شدن آن است

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت:بسیاری از کشاورزان دچار مشکلات اساسی هستند و راه نجات کشاورزی نیز در اقتصادی شدن آن است و این در حالی است که وجود واسطه ها و دلالان یکی از معضلات فعلی بخش کشاورزی است.
راه نجات کشاورزی در اقتصادی شدن آن است عضو کمیسیون کشاورزی مجلس گفت:بسیاری از کشاورزان دچار مشکلات اساسی هستند و راه نجات کشاورزی نیز در اقتصادی شدن آن است و این در حالی است که وجود واسطه ها و دلالان یکی از معضلات فعلی بخش کشاورزی است. https://cdn.icana.ir/d/019/22222.jpg راه,نجات,کشاورزی,در,اقتصادی,شدن,آن,است Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛حجت الاسلام سیدعلی محمد بزرگواری،عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی به مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی) گفت: تاکنون ادغام وزارتخانه ها منجر به خروجی موفقی نشده است و بنابراین ادغام سازمان تعاون روستایی در وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی نیز نمی تواند نتایج مطلوبی به دنبال داشته باشد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان تعاون روستایی باید اهرم کمک کننده به بخش کشاورزی باشد، اظهار داشت: این سازمان ضمن برخورداری از ظرفیت بسیار بالا و قوانین بسیار خوب، یک شبکه مویرگی قوی نیز در اختیار دارد.

نماینده مردم کهگیلویه در مجلس نهم راه نجات کشاورزی را در اقتصادی شدن آن دانست و تصریح کرد: وجود واسطه ها و دلالان یکی از معضلات فعلی بخش کشاورزی است که موجب می شوند محصولات کشاورزی به قیمت بسیار پایینی از کشاورزان خریداری شده و به قیمت بسیار بالایی به دست مصرف کنندگان برسد که برای حل این مشکل باید سازمان تعاون روستایی در فرصت مقتضی و در جای خود وارد عمل شود.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از کشاورزان دچار مشکلات جدی هستند، افزود: در صورتی که به سازمان تعاون روستایی کمک شود می تواند منشا ایجاد تحولات اساسی در بخش کشاورزی باشد.
این نماینده مجلس نهم اضافه کرد: به طور کلی بخش کشاورزی نیازمند یک مدیریت پرقدرت و منسجم است که با اهرم های در اختیار خود این بخش را دچار تحول کند و سازمان تعاون روستایی نیز از جمله این اهرم ها است.
بزرگواری بخش کشاورزی را بخشی از اقتصاد بزرگ کشور ارزیابی  و عنوان کرد: اهرم هایی مانند سازمان تعاون روستایی باید مورد حمایت قرار بگیرند و در جای خود برنامه های خود را برای حمایت از بخش کشاورزی ارائه دهد.
عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: اگر اتفاق مذکور رخ دهد، بخش کشاورزی از قدرت بسیار بالایی برخوردار می شود و جنبه اقتصادی می یابد./        
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet