هفته دفاع مقدس
1391/08/14 10:25:35
سرویس صحن
لاریجانی با قبول تذکر پورمختار درباره برنامه دیروز، امروز، فردا:

نمایندگان مطالب خود را در درون خانواده مجلس مطرح کنند

رئیس مجلس شورای اسلامی با قبول تذکر پورمختار درباره اظهارات یکی از نمایندگان مجلس در برنامه دیروز، امروز، فردا گفت: نمایندگان مطالب خود را در درون خانواده مجلس و نه در رسانه ها مطرح کنند.
نمایندگان مطالب خود را در درون خانواده مجلس مطرح کنند رئیس مجلس شورای اسلامی با قبول تذکر پورمختار درباره اظهارات یکی از نمایندگان مجلس در برنامه دیروز، امروز، فردا گفت: نمایندگان مطالب خود را در درون خانواده مجلس و نه در رسانه ها مطرح کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/24107.jpg نمایندگان,مطالب,خود,را,در,درون,خانواده,مجلس,مطرح,کنند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمد علی پورمختار در نشست علنی امروز (یکشنبه 14 آبان) مجلس شورای اسلامی در تذکری به استناد مواد 77 و 80 آیین نامه داخلی مجلس و همچنین بند 11 ماده 24 برنامه دیروز، امروز، فردا انتقاد کرد.

نماینده مردم کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی همچنین در اخطار اصل 175 قانون اساسی گفت: متأسفانه صدا و سیما برخلاف اصل 175 قانون اساسی که گفته شده است، نظر افکار با رعایت موازین و مصالح کشور باید باشد، اقدام کرده است.

وی با یادآوری دستورات رهبری معظم انقلاب درباره مناظرات انتخاباتی، ادامه داد: متأسفانه نمایندگانی به برنامه دیروز، امروز، فردا دعوت می شوند که اظهارات آنان در تقابل با مجلس و اهانت به شأن پارلمان است.

پورمختار به اظهارات یکی از نمایندگان در این برنامه اشاره کرد و گفت: نماینده ای در این برنامه گفته است که اگر این مجلس، مجلس جمهوری اسلامی ایران نبود، من در آن حضور پیدا نمی کردم و قاطعانه اعلام می دارد که مجلس نهم از خط امام و شهدا به دور است.

این نماینده اصولگرای مجلس نهم با بیان اینکه این نماینده باید اظهارات خود را ثابت کند، گفت: چرا بر خلاف ماده 80 که تصریح  دارد نمایندگان موظف به رعایت حیثیت مجلس هستند، اظهاراتی خلاف شأن مجلس گفته می شود.

رئیس کمیسیون اصل 90 از رئیس مجلس خواست تا براساس بند 11 ماده 24 آیین نامه داخلی از شأن مجلس دفاع کنند.

لاریجانی با قبول تذکر پورمختار با بیان اینکه این اظهارات نباید عنوان شود، گفت: صدا و سیما نیز باید دقت کند و اگر مطلبی هم وجود دارد در درون خانواده مجلس گفته شود و چرا باید در رسانه ها این حرف ها زده شود؟

رئیس مجلس با طرح این سؤال که آیا این اظهار نظرات که به تخریب قوه مقننه به عنوان یکی از ارکان مهم کشور منجر می شود موافق نظر رهبری معظم انقلاب است، گفت: ضمن دقت رادیو و تلویزیون آقای مصری باید پیگیر این اظهار نظرات نیز باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet