خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1391/08/14 11:18:36
سرویس صحن
نماینده بهبهان در نطق میان دستور:

مردم خوزستان با گرانی و تورم بی سابقه ای مواجه هستند

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی گفت: مردم خوزستان در اثر بی ثباتی در تصمیم گیری ها و عدم تنظیم بازار با گرانی و تورم بی سابقه ای مواجه هستند.
مردم خوزستان با گرانی و تورم بی سابقه ای مواجه هستند عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی گفت: مردم خوزستان در اثر بی ثباتی در تصمیم گیری ها و عدم تنظیم بازار با گرانی و تورم بی سابقه ای مواجه هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/28470.jpg مردم,خوزستان,با,گرانی,و,تورم,بی,سابقه,ای,مواجه,هستند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدباقر شریعتی در نشست علنی امروز (یکشنبه 14 آبان) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن تبریک 13 آبان و تسلیت به مناسبت درگذشت آیت الله ملک حسینی از مجاهدان راه حق، گفت: ادای احترام دارم  به مردمان سخت کوش خوزستان و به پیشگاه کشاورزان خوزستانی که بی آبی مزارع زندگی آنان را سخت کرده است ،این در حالی است که مساله غیر کارشناسانه انتقال آب کارون همچنان ادامه دارد.

نماینده بهبهان افزود: ادای احترام می کنم به پیشگاه کارگرانی که در خوزستان هستند و ماه ها است دسترنج خود را دریافت نکردند و ادای احترام دارم به مردم فهیم خوزستان که در اثر بی ثباتی در تصمیم گیری ها و عدم تنظیم بازار با گرانی و تورم بی سابقه ای مواجه هستند.

وی ادامه داد:  و ادای احترام  می کنم  به پیشگاه خیل عظیم بیکاران تحصیل کرده خوزستانی که  کلام حقیر در مقابل کوی مشکلات آنان  شرمساراست.

شریعتی با بیان اینکه وضعیت امروز خوزستان زیبنده مردم آن نیست گفت: گرد و غبار و ریزگردها، شرایط نامناسب بهداشتی و عدم حفاظت از گنجینه های تاریخی، بیکاری و حاشیه نشینی و توزیع ناعادلانه آب در مزارع از مهمترین چالش های مردم این استان محروم است.

این عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی با بیان اینکه جلوگیری از انتقال آب کارون جزء برنامه هایی است که به شدت از سوی مردم پیگیری می شود گفت: انتقال آب جهت مصارف صنعتی و کشاورزی بسیار ظالمانه است، آباد کردن مناطق مرکزی به بهانه نابودی مزارع خوزستانی ها هیچ توجیه منطقی ندارد.

نماینده مردم بهبهان ادامه داد: گستردگی خوزستان به لحاظ جغرافیایی مانع بزرگی در توسعه این استان است و همین موضوع می طلبد که خوزستان به لحاظ سیاسی به چند استان تقسیم می شود تا مشکلات مدیریتی استان حل شود.

شریعتی به مشکلات حوزه انتخابیه خود اشاره کرد و گفت: بهبهان به قطب دانشگاهی و علمی تبدیل شده است.

وی گفت: متأسفانه نبود امکانات آموزشی و رفاهی مردم صبور و رنجور شهرستان شهید پرور آقاجری را در مشکلات غوطه ور کرده است.

شریعتی گفت: بیکاری و فقط مطلق از مشکلات این مردم است و از دولت محترم تقاضای رسیدگی دارم.

نماینده اصولگرای مجلس نهم با تشکر از وزیر کشور برای شهرستان نشدن آقاجری، ادامه داد: انتظار دارم هر چه سریعتر نسبت به انتصاب فرماندار آقاجری اقدام کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی با بیان اینکه سال گذشته بر اثر وقوع سیل 11 تن از همشهریان ما در بهبهان جان خود را از دست دادند، گفت: تقاضا دارم جهت پیشگیری از وقوع حوادث آینده، این موضوعات به صورت ویژه مورد بررسی قرار گیرند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet