انتخابات ریاست جمهوری
1391/08/14 11:43:08
سرویس صحن
دواتگری در مخالفت با دو فوریت طرح اصلاح ماده 35 قانون انتخابات ریاست جمهوری:

قانون انتخابات ریاست‌جمهوری نباید براساس شرایط فعلی کشور اصلاح شود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مخالفت با دو فوریت اصلاح ماده ۳۵ قانون انتخابات ریاست جمهوری گفت: تمامی نمایندگان باید به وظیفه قانونگذاری خود به درستی عمل کرده و قانون نباید نسبت به شرایط فعلی تدوین شود.
قانون انتخابات ریاست‌جمهوری نباید براساس شرایط فعلی کشور اصلاح شود عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مخالفت با دو فوریت اصلاح ماده 35 قانون انتخابات ریاست جمهوری گفت: تمامی نمایندگان باید به وظیفه قانونگذاری خود به درستی عمل کرده و قانون نباید نسبت به شرایط فعلی تدوین شود. https://cdn.icana.ir/d/019/24243.jpg قانون,انتخابات,ریاست‌جمهوری,نباید,براساس,شرایط,فعلی,کشور,اصلاح,شود Icana

به گزار ش خبرگزاری خانه ملت، مهدی دواتگری در نشست علنی امروز (یکشنبه 14 آبان) مجلس شورای اسلامی افزود: براساس اعلام وزارت کشور زمان انتخابات ریاست جمهوری 24 خرداد سال آینده اعلام شده که مدت کافی برای استعفای 6 ماهه کاندیداها وجود دارد.

وی ادامه داد: از جمله شرایط مصرح در ماده 35 قانون انتخابات ریاست جمهوری معاونین رئیس جمهور، رئیس و  دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و سایر مقامات در این طرح مشمول استعفای 6 ماهه پیش از انتخابات ریاست جمهوری نمی‌شود.

وی افزود: چطور ممکن است که مافوق از این قانون مستثنی شود ولی معاونین رئیس جمهور و دبیران مجمع تشخیص مصلحت شامل این قانون نشود که باید در این زمینه تجدیدنظر شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: براساس ماده پیشنهادی 35 قانون انتخابات ریاست جمهوری فرمانداران، بخشداران و حتی شهرداران نیز شامل استعفای 6 ماهه پیش از انتخابات ریاست جمهوری هستند در صورتی که رئیس جمهور، رئیس مجلس  و نمایندگان که دارای مسئولیت حاکمیتی و تریبون هستند از این قانون مستثنی نشدند که در این مساله باید بازنگری شده و قانون تغییر کند.

مهدی دواتگری در پایان یادآور شد: براساس اصل 131 قانون اساسی دولت مکلف است شرایط عادی و عادلانه‌ای را برای تمامی کاندیداهای ریاست جمهوری فراهم کند که تمامی کاندیداها باید از حقوق یکسان چه در زمینه تبلیغات و چه در زمینه مسئولیت‌های قبلی داشته باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet