خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1391/08/14 13:09:06
سرویس صحن
ابوترابی‌فرد در پاسخ به تذکر کریمی قدوسی:

مجلس التزام عملی به رهنمودهای مقام معظم رهبری دارد

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر جواد کریمی قدوسی گفت: مجلس شورای اسلامی التزام عملی به فرمایشات و رهنمودهای مقام معظم رهبری دارد و این موضوع را رمز اقتدار امروز و فردای خود و امت اسلام می‌داند.
مجلس التزام عملی به رهنمودهای مقام معظم رهبری دارد نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر جواد کریمی قدوسی گفت: مجلس شورای اسلامی التزام عملی به فرمایشات و رهنمودهای مقام معظم رهبری دارد و این موضوع را رمز اقتدار امروز و فردای خود و امت اسلام می‌داند. https://cdn.icana.ir/d/019/325.jpg مجلس,التزام,عملی,به,رهنمودهای,مقام,معظم,رهبری,دارد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در نشست علنی امروز (یکشنبه 14 آبان) محمدحسن ابوترابی‌فرد که ریاست صحن علنی را بر عهده داشت در پاسخ به تذکر جواد کریمی قدوسی اظهار داشت: آنچه که همه ما بر آن اتفاق نظر داریم رئیس مجلس،‌اعضای هیات رئیسه و تمامی نمایندگان التزام عملی به رهنمودها، هدایت‌ها و ارشادات مقام معظم رهبری دارند و این رمز وحدت و اقتدار و انسجام ما است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس با بیان این که التزام عملی به ولایت فقیه رمز ایستادگی کشورمان در طول سه دهه در برابر استکبار جهانی است تصریح کرد: به این واقعیت مسلم نباید کمترین خدشه و کمترین نقدی وارد شود.

وی در ادامه افزود: همانطور که دکتر علی لاریجانی در نامه‌ای اظهار داشت و مجلس شورای اسلامی نیز بر این اعتقاد است رمز اقتدار و موفقیت ما حرکت در چارچوب نظام اسلامی و تبعیت از رهنمودهای ولی امر مسلمین است.

ابوترابی‌فرد تصریح کرد: در رهنمودهای مقام معظم رهبری به طور شفاف بر تعامل قوای سه گانه و حفظ انسجام ملی تاکید شده است که البته ممکن است در مواردی بین نمایندگان مجلس برداشت‌های متفاوت وجود داشته باشد که در این موارد می‌توانیم به یک تعامل و توافق منطقی برسیم یا این که هیات رئیسه و رئیس مجلس موظف هستند براساس تشخیص خودشان در چارچوب آیین‌نامه داخلی مجلس عمل کنند.

این نماینده مجلس نهم با اشاره به پیشنهاد کریمی قدوسی مبنی بر تشکیل یک جلسه غیرعلنی پیش از مطرح شدن طرح سوال از رئیس جمهور گفت: شاید اگر بنا به گفته این نماینده مجلس یک جلسه غیرعلنی تشکیل می‌شد زمینه انجام بحث‌های مفصل فراهم می‌شد و به نتایجی نیز می‌رسیدیم اما رئیس مجلس به عنوان کسی که سوگند یاد کرده آیین‌نامه داخلی را اجرا کند در چارچوب این آیین‌نامه براساس برداشت و تشخیص خود عمل کرد.

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با اشاره به ماده 212 آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: طبق این ماده در صورت طرح سوال از رئیس جمهور رئیس مجلس موظف است در اولین جلسه علنی سوال یا سوالات نمایندگان را مطرح کند که دکتر لاریجانی نیز براساس این ماده از آیین نامه به تشخیص خود عمل کردند.

ابوترابی‌فرد با تاکید بر این که مجلس شورای اسلامی التزام عملی به فرمایشات ورهنمودهای مقام معظم رهبری دارد یادآور شد: مجلس در این چارچوب با تعامل،‌همدلی، صمیمیت و احترام به آرای یکدیگر حرکت خواهد کرد و دغدغه‌های نمایندگان نیز به شایستگی رفع خواهد شد.

گفتنی است جواد کریمی قدوسی در تذکر مواد 22 و 24 آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: چند روز پیش مقام معظم رهبری به تمام مسئولان و نمایندگان مجلس و سران قوا تذکر دادند که در جهت حفظ آرامش جامعه حرکت کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه افزود: نکته برجسته صحن علنی امروز مجلس این بود که چند مرتبه تکرار شد که رهبری در مورد طرح سوال از رئیس جمهور دستوری به مجلس نداده‌اند.

نماینده مردم مشهد و کلات تصریح کرد: رئیس و هیات رئیسه مجلس باید به گونه‌ای عمل کند که در عمل مشمول هشدار مقام معظم رهبری نشویم و باید مجلس را به گونه‌ای اداره کنیم که به جامعه هیجان کاذب منتقل نشده و آرامش و شأن مجلس و نمایندگان حفظ شوند.

وی اظهار داشت: رئیس مجلس شورای اسلامی می‌توانست یک جلسه غیرعلنی ترتیب دهد تا در آن بحث‌های کارشناسی شده در مورد طرح سوال از رئیس جمهور انجام شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet