روز مجلس
1391/08/14 15:01:01
سرویس فرهنگی
شجاعی کیاسری:

فیلم های دفاع مقدس باید با ادبیات زمان جنگ ساخته شوند

نماینده قوه مقننه درشورای نظارت بر صدا وسیما،در مورد نحوه صحیح ساخت فیلم های دفاع مقدس گفت: فیلم های دفاع مقدس باید با ادبیات زمان جنگ ساخته شوند تا مخاطب هر عصری را تحت تاثیر قرار دهند.
فیلم های دفاع مقدس باید با ادبیات زمان جنگ ساخته شوند نماینده قوه مقننه درشورای نظارت بر صدا وسیما،در مورد نحوه صحیح ساخت فیلم های دفاع مقدس گفت: فیلم های دفاع مقدس باید با ادبیات زمان جنگ ساخته شوند تا مخاطب هر عصری را تحت تاثیر قرار دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/10391.jpg فیلم,های,دفاع,مقدس,باید,با,ادبیات,زمان,جنگ,ساخته,شوند Icana

سید رمضان شجاعی کیاسری در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اهمیت ارتقای آثاردفاع مقدس گفت: فیلم های دفاع مقدس باید به گونه ای ساخته شوند که در طول تاریخ، روایتگر صحنه های واقعی جنگ باشند،به علاوه عوامل سازنده این فیلم ها باید دقت کنند که با استفاده از تصاویر تخیلی از واقعیت های جنگ فاصله نگیرند.

نماینده مردم ساری درمجلس تصریح کرد: ادبیات زمان جنگ با ادبیات عصر کنونی تفاوت دارد و برای ماندگاری این آثار درتمام اعصار باید با همان ادبیات زمان جنگ ساخته شوند و نباید فیلمنامه این فیلم ها را به صورت سلیقه ای و با نگاه امروزی تغییر داد.

شجاعی کیاسری در مورد راهکار حفظ آثاردفاع مقدس خاطر نشان کرد: عوامل سازنده فیلم های دفاع مقدس باید در بطن جنگ بوده و رویدادهای آن زمان را به طور دقیق و جزءبه جزء روایت کنند و فقط در این صورت می توان آثار ارزشمندی خلق کرد که مخاطبان هر عصری را تحت تاثیر قرار دهد. 

رهبر قنبری،کارگردان سینما درمصاحبه ای در مورد سینمای دفاع مقدس در عصر کنونی گفت: فیلم های ساخته شده در زمینه ی دفاع مقدس  به شدت تکراری و درعرصه  شعاری و تبلیغاتی است و این فیلم ها با این موضوعات کارآیی خود را از دست داده است. فیلمسازان باید نگاه نرم و لطیفی به جنگ داشته باشند تا تاثیرات و طبعات جنگ را به درستی بررسی کرده و با این روش فیلم سازی کنیم و اینگونه سینمای دفاع مقدس را از یکنواختی نجات دهیم./

پایان پیام

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet