روز مجلس
1391/08/14 15:15:13
سرویس بین الملل
منصوری‌آرانی:

غرب همواره به دنبال منافع خود در منطقه است

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس در واکنش به خبر روزنامه ایندیپندنت مبنی بر قصد دولت انگلیس برای افزایش هواپیماهای جنگنده خود در منطقه گفت: ایران توان مقابله با هر تهدیدی را دارد.
غرب همواره به دنبال منافع خود در منطقه است عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس در واکنش به خبر روزنامه ایندیپندنت مبنی بر قصد دولت انگلیس برای افزایش هواپیماهای جنگنده خود در منطقه گفت: ایران توان مقابله با هر تهدیدی را دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/25976.jpg غرب,همواره,به,دنبال,منافع,خود,در,منطقه,است Icana

عباسعلی منصوری آرانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری تهدیدات همیشگی غرب ضد ایران گفت: نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران همواره در مسیر رصد تهدیدات حرکت می‌کنند و توان مقابله با هر گونه اقدامی را ضد ایران دارا هستند.

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش و کاهش تعداد هواپیماهای جنگی اروپا و آمریکا برای ما اهمیتی ندارد چراکه غرب همیشه این اقدامات را با هدف جنگ روانی ضد ایران انجام داده است.

وی افزود: از ابتدای انقلاب اسلامی ایران شاهد چنین آرایشات نظامی ضد خود بوده است ولی نیرو‌های نظامی ما با اقتدار کامل تمامی تحرکات را مورد رصد و پیگیری قرار می‌دهند و هیچ نقطه‌ای از دریای عمان، خلیج همیشه فارس و حتی اقیانوس هند وجود ندارد که از نگاه تیز‌بین نیرو‌های امنیتی و اطلاعاتی ایران غافل بماند.

منصوری‌آرانی درباره خواست کشور‌های عربی برای استقرار ناوگان هوایی انگلستان به منظور حفظ امنیت منطقه خاورمیانه، توضیح داد: به کشور‌های عربی توصیه می‌کنم که خویشتن‌دار باشند چرا که تنها راه حفظ امنیت منطقه تعامل و همکاری کشور‌های منطقه است.

نماینده مردم کاشان تصریح کرد: تجربه نشان داده که هر گاه پای دولت‌های غربی در منطقه خلیج فارس باز شده نه تنها امنیت برقرار نشده بلکه آنها با پیگیری منافع خود آب به آسیاب خصومت‌ها ریخته‌اند.

وی افزود:‌ این تقاضای کشور‌های عربی به حیثیت ملت‌های عرب نیز خدشه وارد می‌سازد چرا که مردمان کشورهایشان به این نتیجه می‌رسند که دولت‌هایشان توانایی برقراری امنیت در منطقه را ندارند در صورتی که یکی از وظایف نیرو‌های مسلح هر کشوری افزایش حس اعتماد به نفس در میان مردم کشور مطبوع خود است ولی با این اقدام ضعف و زبونی دولت‌های عرب آشکار و عیان می‌گردد.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس گفت: بسیاری از این ادعاها ساخته و پرداخته رسانه‌های غربی است تا بتوانند از این جو متشنج بهره‌برداری‌های سیاسی خود را کنند.

روزنامه ایندیپندنت فاش کرده که کشور امارات متحده عربی از انگلستان تقاضا کرده تا به منظور افزایش امنیت در منطقه خلیج فارس تعداد هواپیما‌های جنگی خود را در منطقه افزایش دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet