انتخابات ریاست جمهوری
1391/08/16 15:15:13
سرویس فرهنگی
سالک کاشانی :

رسانه ها سد محکمی در برابر تهاجم فرهنگی هستند

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، گفت: وظیفه نهادهای فرهنگی در مقابله با جنگ نرم، پیشگیری و واکسینه کردن جامعه، تعمیق و نهادینه کردن باورهای دینی و مذهبی است .
رسانه ها سد محکمی در برابر تهاجم فرهنگی هستند نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، گفت: وظیفه نهادهای فرهنگی در مقابله با جنگ نرم، پیشگیری و واکسینه کردن جامعه، تعمیق و نهادینه کردن باورهای دینی و مذهبی است . https://cdn.icana.ir/d/019/28479.jpg رسانه,ها,سد,محکمی,در,برابر,تهاجم,فرهنگی,هستند Icana

احمد سالک کاشانی در گفت‌و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، افزود: برای بومی‌سازی فرهنگ اسلامی و ایرانی در فضای مجازی، توجه و تقویت مؤلفه‌های سبک زندگی ایرانی و اسلامی بسیار مهم است. برای مثال فضای گسترده قرآنی ظرفیت‌های بسیاردارد ومی تواند جوانان را به خود جذب کند.

 نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد:  با توجه به اینکه بحران معنویت و تهاجم فرهنگی و استکبار همواره خود را در مقابل فرهنگ اسلامی مشاهده می‌کند، برای موفقیت در این فضا به سراغ تخریب فرهنگ دینی و مذهبی می‌رود.

 وی ادامه داد: بدیهی است استکبار جهانی در این شبیخون یا ترفند فرهنگی با استفاده از ابزارهای رسانه ای  همچون ماهواره ، اینترنت و خبرگزاری هاو... که نقش جهانی دارند؛ با اصل تفکر اسلامی در مقیاس جهانی مبارزه می کند. هدف از این تهاجم  ایجاد جو خود باختگی , یأس و ناامیدی و روح بی تفاوتی در جامعه نسبت به ارزشهای اصیل اسلامی و تخریب هویت مذهبی و حتی ملّی است.

سالک کاشانی افزود: وظیفه نهادهای فرهنگی در مقابله با جنگ نرم، پیشگیری و واکسینه کردن جامعه، تعمیق و نهادینه کردن باورهای دینی و مذهبی است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، یادآورشد: ترویج و اشاعه بدحجابی در جوامع اسلامی از حربه‌های فرهنگی دشمنان در راستای صدمه زدن به پیکره اسلام است که این مهم باید مورد توجه متولیان امور فرهنگی ما قرار گیرد، از این رو باید اهالی فرهنگ وهنرو رسانه ، باورها وشئونات اسلامی را در اماکن فرهنگی به نحو مطلوب اشاعه دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet