هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
با رای نمایندگان

اصلاح ماده 113 قانون برنامه سوم توسعه از دستور کار مجلس خارج شد

سرویس صحن
مجلس لایحه تمدید مهلت اجرای ماده 4 قانون تنظیم بخشی از مقررات تسهیل نوسازی صنایع کشور و اصلاح ماده 113 قانون برنامه سوم توسعه را از دستور کار خود خارج کرد.
یکشنبه 24 آذر 1387 ساعت 12:19

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس در ادامه جلسه علنی روز یکشنبه به بررسی لایحه تمدید مهلت اجرای ماده 4 قانون تنظیم بخشی از مقررات تسهیل نوسازی صنایع کشور و اصلاح ماده 113 قانون برنامه سوم توسعه مصوب 1382 پرداختند.

در آغاز بررسی این لایحه کاظم دلخوش نماینده صومعه سرا پیشنهاد مسکوت ماندن آن را مطرح کرد، اما با تذکر محمد رضا خباز این لایحه از دستور کار مجلس خارج شد.

محمد رضا خباز مخبر کمیسیون اقتصادی طی تذکر آئین نامه ای با استناد به ماده 223 گفت: اصلاح برنامه مصوب تنها در قالب طرح ها و لوایح خاص قابل پذیرش است و نمی توان در ضمن لوایح بودجه و دیگر طرح ها و لوایح قانون آن را اصلاح و یا تغییر داد.

وی با بیان اینکه قانون برنامه 5 ساله چهارم هرگونه تخفیف و ترجیحی را ممنوع اعلام نموده، افزود: دوستان می خواهند با یک لایحه عادی بتوانند قانون برخی از درآمدهای دولت را که در آن تخفیفات و ترجیحات وجود دارد تصویب کند و این خلاف ماده 223 آئین نامه داخلی مجلس است و باید از دستور خارج کرد.

علی لاریجانی نیز آن را وارد دانست و گفت: این لایحه مخالف با برنامه است و دوستان با یک لایحه عادی می خواهند این کار را انجام دهند لذا این لایحه را از دستور خارج می کنیم.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000