هدر اصلی
1391/08/16 10:34:19
سرویس سیاسی
شفیعی:

صدای اسلام را از هر راهی به گوش جهانیان می‌رسانیم

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس در واکنش به قطع شبکه‌های ماهواره‌ای ایرانی گفت: هدف غرب از این کار اعمال فشار شدیدتر بر روی ایران است.
صدای اسلام را از هر راهی به گوش جهانیان می‌رسانیم عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس در واکنش به قطع شبکه‌های ماهواره‌ای ایرانی گفت: هدف غرب از این کار اعمال فشار شدیدتر بر روی ایران است. https://cdn.icana.ir/d/019/5676.jpg صدای,اسلام,را,از,هر,راهی,به,گوش,جهانیان,می‌رسانیم Icana

نوذر شفیعی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری برنامه طولانی مدت اروپا و آمریکا برای اعمال فشار‌های شدید ضد جمهوری اسلامی ایران گفت: غرب به رهبری آمریکا بارها اعلام کرده‌ که همه گزینه‌ها برای اعمال فشار هر چه بیشتر ضد ایران روی میز کار قرار دارد و از هر راهی برای ضربه وارد کردن بر ایران اسلامی استفاده خواهند کرد لذا کشور آمادگی هر نوع رفتار خصمانه آنها را دارد و با رفتار خصمانه آنها مقابله به مثل نیز خواهد کرد.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: اقدام غرب مبنی بر قطع پخش جهانی شبکه‌های ماهواره‌ای ایرانی از طریق ماهواره هات‌برد امری غیر قانونی بود چرا که هنوز از اتمام دوره پایان قرارداد ایران با این ماهواره زمان باقی مانده بود.

وی افزود: جهانی شدن دسترسی به انواع تکنولوژی‌ها و دانش‌ها را برای همگان فراهم آورده، از این رو اعمال تحریم‌ها در اوضاع فعلی به راحتی جواب نمی‌دهد و کشور تحریم شونده می‌تواند از طریق دیگر راه‌ها به منافع خود رسیدگی کرده و کمبود‌ها را جبران کند.

شفیعی درباره از سر گیری پخش شبکه‌های ماهواره‌ای ایران از طریق ماهواره روسیه گفت: به غرب ثابت کردیم که ایران می‌تواند از راه‌های دیگر نیاز‌های خود را برآورده کرده و حتی اگر روزی روسیه نیز از پخش شبکه‌های ایران ممانعت کند باز روزنه‌ای دیگر برای این کار دست‌وپا می‌کنیم.

وی ادامه داد: وقتی غرب موضوعی را در دستور کار تحریم‌ها قرار می‌دهد نشان از اهمیت و خاص بودن آن موضوع دارد و امروز که رسانه‌های ایرانی را مورد هدف قرار داده آشکار می‌شود که این رسانه‌ها از قابلیت بالایی در بیدار سازی و هوشیاری ملت‌های دیگر برخوردار هستند و می‌توانند منافع غرب را به خطر اندازند.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس تصریح کرد: قطع پخش 19 شبکه ایرانی در واقع نشانگر عدم تساهل غرب بود چرا که این نکته مغایر با بدیهی‌ترین مولفه‌های دموکراسی یعنی آزادی بیان است که غرب خود را در جهان سینه‌چاک آن جلوه می‌دهد.

پس از گذشت یک ماه از قطع شدن شبکه‌های ماهواره‌ای ایرانی توسط شرکت یو‌تل ست، جمهوری اسلامی ایران توانست با استفاده از ماهواره روسیه پخش جهانی این شبکه‌ها را از سر بگیرد./

پایان پیام    

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet