روز مجلس
1391/08/15 15:40:19
سرویس فرهنگی
پژمان‌فر شبکه‌های تلویزیونی را به مثابه مراکز آموزش دانست

شبکه خانواده، فرصتی برای آموزش سبک زندگی اسلامی

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس خواستار دوری از نگاه سرگرم‌کنندگی صرف به شبکه‌های تلویزیونی شد و تصریح کرد: برنامه‌های تلویزیونی را باید بر اساس آنچه شریعت اسلام در ارتباط با تشکیل خانواده و تامین نیازهای آنها مدنظر قرار داده، تولید کرد.
شبکه خانواده، فرصتی برای آموزش سبک زندگی اسلامی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس خواستار دوری از نگاه سرگرم‌کنندگی صرف به شبکه‌های تلویزیونی شد و تصریح کرد: برنامه‌های تلویزیونی را باید بر اساس آنچه شریعت اسلام در ارتباط با تشکیل خانواده و تامین نیازهای آنها مدنظر قرار داده، تولید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/1973.jpg شبکه,خانواده،,فرصتی,برای,آموزش,سبک,زندگی,اسلامی Icana

نصرالله پژمان‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت گفت: خانواده یکی از ارکان مهم اجتماع است و تقویت عوامل استحکام بخش در آن، هنگامی میسر خواهد بود که به نیازهای ظاهری، پنهانی و عاطفی افراد توجه شود.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر بتوان خانواده را در یک مسیر منطقی و با توجه به نیازهای اساسی هدایت کرد، بسیاری از ناهنجاری های کنونی که در عرصه اجتماع شاهد آن هستیم، مرتفع خواهد شد، زیرا وقوع آنها حاصل ضعف در تأمین خواسته‌های اعضای خانواده است.

وی با یادآوری مصوبه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر راه‌اندازی شبکه تخصصی خانواده از سوی رسانه ملی، توضیح داد: اگر نگاه ما به شبکه‌های رادیو و تلویزیون، صرفا به عنوان کانال‌های سرگرم کننده نباشد، بلکه آنها را همچون دانشگاه و مرکز آموزش بدانیم که بسیاری از آموخته‌ها را در قالب‌های مختلف نمایشی و غیرنمایشی به مخاطب منتقل می‌کند، عامل مهمی در انتقال فرهنگ زندگی اسلامی و ایجاد توجه در مردم نسبت به چنین مسائلی خواهد بود.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس به سبک زندگی امروزی مردم اشاره کرد و ادامه داد: امروز شاهد آن هستیم که گرایش‌ به فضای ارتباطات خانوادگی به سبک غربی متداول شده و افراد هیچگونه تعهدی در مقابل همدیگر ندارند و رابطه آنها براساس الگوی اسلامی تعریف نمی‌شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس بیان کرد: چنین سبکی از زندگی، آسیب‌هایی به جامعه ما زده و لذا برگشت به یک فضای کاملا دینی و بر اساس چارچوب‌های اسلامی، ضرورتی است که مقام معظم رهبری نیز در فرمایشات خود به آن تاکید کرده‌اند.

پژمان‌فر توجه به چنین چشم اندازی را از جمله اهدافی برشمرد که شبکه تخصصی خانواده باید مدنظر قرار دهد و گفت: برنامه‌های تلویزیونی را باید بر اساس آنچه شریعت اسلام در ارتباط با تشکیل خانواده و تامین نیازهای آنها مدنظر قرار داده، تولید کرد تا ضمن حرکت در مسیر صحیح، بالاترین خدمت به فرهنگ و جامعه انجام شود.

شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخش مرتبط با خانواده سند مهندسی فرهنگی کشور مقرر کرد، ضمن توجه خاص شبکه‌های فعلی صدا و سیما به رویکرد خانواده‌محوری، شبکه تخصصی و موضوعی خانواده پس از بررسی‌های کارشناسی لازم از سوی رسانه ملی راه‌اندازی شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet