روز مجلس
1391/08/16 08:23:23
سرویس سیاسی
آصفری با تاکید بر ضرورت اخراج منافقین از عراق:

بغداد هر چه سریع‌تر مقدمات تحویل منافقین به ایران را فراهم کند

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با یادآوری جنایت‌های گروهک تروریستی منافقین ضد ملت ایران و عراق، تصریح کرد: بغداد باید علاوه بر اخراج منافقین از خاک عراق، هر چه سریع‌تر مقدمات تحویل آنها به دولت ایران را فراهم کند.
بغداد هر چه سریع‌تر مقدمات تحویل منافقین به ایران را فراهم کند عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با یادآوری جنایت‌های گروهک تروریستی منافقین ضد ملت ایران و عراق، تصریح کرد: بغداد باید علاوه بر اخراج منافقین از خاک عراق، هر چه سریع‌تر مقدمات تحویل آنها به دولت ایران را فراهم کند. https://cdn.icana.ir/d/019/22260.jpg بغداد,هر,چه,سریع‌تر,مقدمات,تحویل,منافقین,به,ایران,را,فراهم,کند Icana

محمدحسن آصفری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خانه ملت، درباره قول دولت عراق برای اخراج هر چه سریعتر منافقین از خاک این کشور، تصریح کرد: گروهک منافقین که در زمره گروه‌های تروریستی در جهان هستند با جنایت‌های خود ضد ملت‌های ایران و عراق و سایر کشور‌های جهان، مورد تنفر شدید مردم عراق و ایران هستند.

نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس شورای اسلامی، ضمن تقدیر از اقدامات دولت عراق جهت فراهم کردن مقدمات لازم برای اخراج کردن اعضای گروهک تروریستی منافقین از خاک این کشور، یادآور شد: دولت بغداد باید سران این گروهک را به دولت جمهوری اسلامی ایران تحویل دهد تا در یک دادگاه عادلانه در محضر ملت ایران، به عنوان جنایت‌کاران جنگی محاکمه شوند.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس، افزود: بر این اساس دولت عراق باید هر چه سریع‌تر مقدمات تحویل و اخراج گروهک تروریستی منافقین از خاک کشور خود فراهم کند تا حسن همجواری دولت بغداد را به جمهوری اسلامی و ملت ایران نشان دهد.

وی درباره اظهارات مقامات دولت عراق مبنی بر تروریستی خواندن گروهک منافقین، تاکید کرد: ملت عراق نیز در طول سال‌های حضور این گروهک در خاک عراق شاهد جنایت‌ها و خیانت‌های این گروهک تروریستی بودند و حال دولت بغداد برای جلوگیری از تکرار اقدامات جاسوسی و وحشیانه آنها، مقدمات تحویل آنها به دولت جمهوری اسلامی ایران را فراهم کند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، درباره اینکه اعضای گروهک منافقین در حال پر کردن فرم‌های کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل هستند، گفت: اعضای این گروهک در زمره مردم مهاجر قرار نمی‌گیرند بلکه به دلیل اقدامات ضد بشری و جنایت‌کارانه‌ای که ضد ملت ایران پس از انقلاب اسلامی و به ویژه 8 سال جنگ تحمیلی، مرتکب شدند باید محاکمه شوند و به سزای عمل خود برسند و بر این اساس دولت عراق باید با دولت ایران در این زمینه همکاری کند.

حسن دانایی‌فر سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق از قول دولت بغداد برای اخراج اعضای گروهک تروریستی منافقین از خاک این کشور در اسرع وقت که در حال حاضر در اردوگاه لیبرتی مستقر هستند، خبر داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet