ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1387/09/24 11:10:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

نماینده شازند: معیار وحدت تصمیم در تحول اقتصادی، انطباق آن با سند چشم‌انداز و اصل 44 است

نماینده مردم شازند گفت: برای نیل به وحدت تصمیم در تحول اقتصادی باید معیار اصلی انطباق این طرح با سندهای ابلاغی نظام مانند چشم‌انداز و اصل ۴۴ باشد.

به گزارش خانه ملت، متن نطق "محمود احمدی‌بیغش"، دومین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و درود به ارواح مطهر شهداء اسلام خصوصاً شهید ارزشمند مدرس و با درود به روح ملکوتی حضرت امام (رحمه الله علیه) و با سلام به ملت غیور ایران و شما نمایندگان عزیز و با تبریک اعیاد قربان و غدیر.

نمایندگان محترم! اکنون در آغاز قرن بیست و یکم و هزاره سوم میلادی با ظهور دگرگونی‌های بسیار در صحنه بین‌الملل مواجه هستیم. بنا به مقتضیات این قرن بقای ملت‌ها عملاً‌ در گرو سهمی است که از توزیع قدرت در ابعاد جهانی کسب می‌کنند و همچنین وزن و جایگاه هر کشور در میدان وسیع روابط بین‌الملل و سیاست خارجی می‌باشد. مهمترین اصول حاکم بر روابط بین‌الملل و سیاست خارجی برای ملت بزرگمان منبعث از نفس انقلاب و فریاد مظلومانه مردم فهیم ایران است که آن «استقلال، آزادی، نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی» می‌باشد. با توجه به برآیند تحولات منطقه در سال‌های اخیر نیازهای قدرت‌های مطرح به تعامل با ایران افزایش یافته است، لذا ایران اسلامی در یکی از بهترین مقاطع فراملی قرار دارد و باید دستگاه دیپلماسی کشور با تدابیر کارآمد نیاز به ایران در تحولات منطقه‌ای را به فرصتی مناسب جهت پیشبرد توسعه ملی و کاهش فشارهای غیر منطقه تبدیل کند و در این چارچوب تغییر رفتارهای خصمانه و مداخله‌جویانه و یکجانبه‌گرایانه کاخ سفید برای امکان تعامل با ایران حداقل انتظار ملی است. اما آقای اوباما بداند با شعار برقراری صلح و امنیت به آراء مردم آمریکا دست یافته است، لذا به او هشدار می‌دهیم که از گرفتار شدن در گرداب منجلاب لابی صهیونیسم سیاسی پرهیز کند و خود را همانند دولتمردان پیشین آمریکا منفور و مطرود افکار عمومی جهان قرار ندهد.

اما سردمدار استکبار جهان آقای "جرج بوش" کوچک متوجه این موضوع باشد که خوش‌خدمتی به صهیونیست‌ها و کشتار مردم مظلوم فلسطین و خاصه غزه بدست اشغالگران قدس، او را به یکی از منفورترین افراد نزد جهانیان تبدیل نموده است. هم‌اینک شواهدی وجود دارد که آمریکا و اسرائیل قصد دارند منطقه را ناامن کنند، فضای سنگین و غیرقابل تأمل درخصوص غزه یک نوع خوش‌خدمتی سران کاخ سفید به دولت نامشروع اسرائیل از ماجراجویی در منطقه حکایت دارد.

ملت ایران با شناخت از عمق فجایع و اهداف ضدبشری و خطرناکی که در غزه توسط غاصبان قدس و دژخیمان صهیونیستی در جریان است، ضمن حمایت از انسان‌های بی‌گناه بویژه زنان و کودکان بطور قاطع از مقاومت اسلامی مردم آن سرزمین پشتیبانی می‌کند و ضمن اعلام برائت از آن دسته از کشورهای باصطلاح اسلامی که با سکوت مرگبارشان مشوق جنایتکاران صهیونیستی قلمداد می‌شوند هشدار می‌دهیم در صورت بی‌تفاوتی آنها نسبت به کشتار مظلومان، ستمدیدگان و جنایت بی‌حدو حصر در حق فلسطینیان، آنها را شریک و سهیم جانیان می‌دانیم و غیرت بعضی غیرمسلمانان نسبت به عده‌ای از حکام شکم‌پرست اسلامی ـ عربی را در کمک‌رسانی به غزه می‌ستاییم.

از تمام ملت‌های آزاده، انساندوست و سازمان‌های عام‌المنفعه می‌خواهیم بعنوان مدافعان حقوق بشر در اقصی‌نقاط گیتی به یاری مردم تحت محاصره و بی‌پناه غزه بشتابند. لازم است همه دنیا بدانند خط سازش با هر نام و نشان و از سوی هر شخص و مقامی با توجه به اظهارات اخیر مسؤولین کاخ سفید در شرایط کنونی محکوم خواهد بود. ملل آزاده دنیا! پیمان جدیدی بین اسرائیل و آمریکا در حال شکلگیری و ظاهراً‌ این حرکت کلید خورده است که باید تمام مسلمین و آزادگان دنیا در قبال آن هوشیار بوده و احساس مسؤولیت غیرتمندانه داشته باشند.

اما ملت ستمدیده عراق خود را آماده شرکت در همه‌پرسی همه‌جانبه بمنظور درهم‌کوبیدن لایحه ننگین کاپیتلاسیون سیاسی ـ امنیتی علیه هر گونه استعمار نوین آماده نماید و گوش به فرمان مرجعیت باشند تا در زمان مقرر جواب استکبار جهانی را با «نه» بلند بدهند.

موضوع دیگری تحرکات بعضی از همسایگان ایران در چند روز گذشته گویای واقعیت‌های تلخی است که می‌بایست از دید و نظر دستگاه سیاست خارجی و مسؤولین عالی دیپلماسی کشور پنهان نماند. سخنان سخیف و ناصواب رئیس جمهور فرانسه بسیار فراتر از آن است که با احضار سفیر آن کشور به وزارت امور خارجه بیانجامد.

اما اقدامات دستگاه دیپلماسی دولت نهم در صیانت از حقوق مسلم ملت ایران در دستیابی به دانش صلح‌آمیز انرژی هسته‌ای در برابر تمام فشارهای بین‌المللی ستودنی است. ملت ارزشمدار ایران با تأسی از رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، انرژی هسته‌ای را بعنوان دستاورد بومی مایه افتخار خود و دنیای اسلام دانسته و بر این باورند که اگر برخی دولتهای عربی ـ اسلامی تصور کنند با تشکیل اتحاد با آمریکا و انگلیس و اعمال تحریم می‌توانند رضایت رژیم صهیونیستی را جلب و خیال این رژیم جعلی را آسوده کنند، دچار خطای سیاسی شدند. امروزه امپراتوری شبکه‌های ماهواره‌ای، رسانه‌ای، خبری، تبلیغاتی در یک حرکت فراگیر نسبت به مسؤولین داخلی خصوصاً دولت خدمتگزار از زبان عده‌ای از دوستان بی‌خبر یا منفعل انقلاب تهمت، افترا و دروغ می‌پراکند، درواقع می‌خواهند فضای کشور را سیاه‌نمایی کنند. بر همگان، مجلسیان متعهد و توانمند و دولتمردان ارزشی و تلاشگر لازم است با هوشیاری و هوشمندی در این عرصه وارد شده و این قضایا را مثل گذشته با صبر و شکیبایی و انسجام و وحدت پشت سر بگذارند.

درخصوص دغدغه و رسالت مهمی که امروز دولت پیش روی خود دارد و آن یکی از ارزشمندترین و مهمترین خدمات دولت نهم به ملت ایران خواهد بود یعنی طرح تحول اقتصادی در بیان اهمیت این موضوع همان بس که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند «تحول یک کلمه است که در پشت این کلمه یک دنیا کار نهفته است» این مسأله طرح تحول هم که اخیرا دولت مطرح کرده، این هم از همان کارهای بزرگ و از همان کارهایی است که جرأت اقدام به آن کار خودش با ارزش است.

نمایندگان عزیز! برای نیل به وحدت تصمیم در تحول اقتصادی باید معیار اصلی انطباق این طرح با سندهای ابلاغی نظام مانند چشم‌انداز و اصل 44 باشد زیرا اجماع ملی برای رسیدن به چشم‌انداز و محوریت سیاست‌های اصل 44 ابلاغی مقام عظمای ولایت وجود دارد لذا از دولت کریمه انتظار می‌رود برای رفع ابهامات و تردیدها نسبت به طرح تحول اقتصادی پیوست‌های توجیهی و انطباقی با سیاست‌های مصوب نظام را بطور شفاف ارائه نماید و این طرح که با هدفمندکردن یارانه‌ها، اصلاح نظام مالیاتی، نظام گمرکی و بانکی، نظام توزیع و اصلاح ساختار و نظام بهره‌وری طراحی شده، با همراهی مردم و مسؤولین به نتایج مثبتی نائل آید. بی‌گمان امر اقتصاد منحصراً محدود به اهداف فوق نمی‌شود بلکه پدیده‌ای برآمده از روابط انسانی نیز استوار است. امید است با این توصیف بسیاری از مشکلات اقتصاد کشور بطور ریشه‌ای و ساختاری حل شده و گام دیگری بسوی توسعه پایدار ملی برداشته شود.

عزیزان و دلسوزان نظام! بیایید از بحران فزاینده اقتصاد جهانی فرصت بزرگی برای اقتصاد کشورمان بسازیم. آیا در این بحران جذب سرمایه‌های ایرانیان خارج از کشور برای پیشبرد سرمایه‌گذاری داخلی فرصت بی‌نظیری نیست؟ ان‌شاء‌الله دولت تدبیر و برنامه شفافی برای تسهیل و تضمین جذب سرمایه‌های سرگردان خارجی اتخاذ نماید. لازم است دولت و مجلس برنامه‌ای جامع و کارآمد برای ایجاد فرصت اقتصادی از بحران موجود جهانی تدبیر و تهیه نمایند و نکته مهم دیگر باتوجه به اعتماد مردم به مجلس و دولت اصولگرا هرگونه گفتار و رفتار وحدت‌شکن به هیچوجه قابل قبول و اصولگرایانه نیست. انتظار می‌رود همه اصولگرایان از مواضعی که منجر به تفرقه و تخریب و تجزیه جریان وسیع اصولگرایی می‌شود پرهیز نمایند.

ملت عزیز و مسؤولین محترم! کشور ایران در حال حاضر در بهترین وضعیت امنیتی، سیاسی، اقتصادی و اجتماعی و بهترین شرایط اتحاد و انسجام بین مردم و مسؤولین خدمتگزار می‌باشد و هرگونه زمزمه‌ وحدت‌شکن از طرف هر گروه یا شخص، بی‌مورد و محکوم است. تلاش شبانه‌روزی دولت اگر با همراهی همه دلسوزان انقلاب توأم گردد، بی‌تردید ثمرات خدمتگزاری بر ملت صبور و انقلابی ایران مزد اصلی آنانی خواهد بود که عرصه سیاست را فارغ از جنجال و شعار میدان کار جهادی می‌دانند.

اما حوزه انتخابیه‌ام:

با اینکه این شهر، سومین شهر صنعتی استان و استان مرکزی نیز سومین استان صنعتی ایران اسلامی است و در مرکز ثقل سرزمین پهناورمان واقع شده است، متأسفانه یکی از نقاط محروم بشمار می‌رود. نرخ بیکاری در این شهرستان 120 هزار نفری حدود 15 درصد است. باعث تأسف است که در دو مجتمع بزرگ پتروشیمی و پالایشگاه تنها 5 درصد از پرسنل چندهزار نفری آن بومی شهرستان می‌باشند و تنها عاید مردم سخت‌کوش، صبور، قناعت‌پیشه، ولایتمداری و همیشه‌ در صحنه، آلودگی صنایع موجود است. بنابراین از رئیس‌جمهور متعهد و محبوب و پرتلاش درخواست می‌کنم دستور ویژه‌ای صادر نمایند تا صنایع موجود در منطقه برای مردم آن حوزه ارزش قائل شده، آنان را جذب کار نماید.

باعث تأسف است که صنایع مورد اشاره به مردم منطقه هیچ بهایی نداده و حتی پتروشیمی نام شهر دیگر را بر خود نهاده و شازند را در انزوای جغرافیایی قرار داده است. مقتدرانه از سوی مردم عزیز منطقه از وزیران محترم نفت و اقتصاد خواستارم که اقدامات تسریعی را در راستای جذب پرسنل بومی و نامگذاری پتروشیمی به نام شازند در دستور کار خود قرار دهند و ضمن حمایت همه‌جانبه از تدبیر ارزشمند بسیجی‌گونه رئیس‌جمهور عزیز در انجام سفر استانی و ارزش‌ قائل‌شدن به مردم همیشه‌ در صحنه و تواضع و فروتنی دولتمردان در مقابل مردم محروم حتی در دورترین نقاط اسلامی از هیچ کوششی دریغ نمی‌کند. درخواست می‌کنم در اجرایی‌شدن مصوبات سفر استانی اقدام شایسته بعمل آید. والسلام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet