روز مجلس
1391/08/16 10:22:36
سرویس فرهنگی
نوباوه:

شورای نظارت برصداوسیما، مانع گسترش شبکه‌ها نخواهد شد

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس، توسعه شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی را یک هدف راهبردی و استراتژیک برای سازمان صداوسیما دانست و تصریح کرد: شورای نظارت برصداوسیما، مانع گسترش شبکه‌ها نخواهد شد.
شورای نظارت برصداوسیما، مانع گسترش شبکه‌ها نخواهد شد نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس، توسعه شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی را یک هدف راهبردی و استراتژیک برای سازمان صداوسیما دانست و تصریح کرد: شورای نظارت برصداوسیما، مانع گسترش شبکه‌ها نخواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/6362.jpg شورای,نظارت,برصداوسیما،,مانع,گسترش,شبکه‌ها,نخواهد,شد Icana

بیژن نوباوه در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت در خصوص مصوبه اخیر کمیسیون فرهنگی مجلس مبنی بر ضرورت راه‌اندازی شبکه رادیویی و یا تلویزیونی زیر نظر شورای نظارت بر صدا وسیما گفت: توسعه شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی، یک هدف راهبردی و استراتژیک برای سازمان صداوسیما به حساب می‌آید که به منظور جلب مخاطب بیشتر و پاسخگویی به نیازهای آنان انجام می‌شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: سازمان صدا و سیما به سوی تخصصی شدن شبکه‌ها پیش خواهد رفت زیرا امری اجتناب ناپذیر است.

وی اضافه کرد: با توجه به سیاست سازمان صداوسیما به توسعه شبکه‌ها و حساسیت موضوع، شورای نظارت می‌تواند کمک زیادی در این زمینه داشته باشد و نظرات خود را در طرح مطالعاتی تصمیم گیری برای تاسیس شبکه‌های جدید اعمال کند تا سازمان نیز بتواند راهبرد خود را به صورت صحیح و با توجه به نیاز مخاطبان انتخاب کند.

دبیر شورای نظارت بر سازمان صداوسیما با اشاره به نبود چنین بندی در قوانین قبلی ،‌توضیح داد: پیش از این، تعداد شبکه‌ها محدود بود و چنین ضرورتی احساس نمی‌شد و لذا در قوانین شورای نظارت بر صداوسیما که مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام است، مورد اشاره قرار نگرفته بود اما امروزه به دلیل گسترش چشمگیر شبکه‌ها در سازمان صداوسیما باید لحاظ شود.

وی افزایش شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی را یک سیاست منطقی و مطلوب توصیف کرد و ادامه داد: افزایش شبکه‌ها می‌تواند نیازهای مخاطبان را بیشتر برآورده کند و بنابراین اعضای کمیسیون فرهنگی به این نتیجه رسیدند که شورای نظارت باید به مثابه این گسترش و توسعه، بر آنها نظارت داشته باشد.

نوباوه این نظارت را کمک فکری به سازمان صدا و سیما دانست و تصریح کرد: شورای نظارت می‌تواند با کمک فکری، بهترین گزینه‌ها را برای سازمان رقم بزند.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس چنین ماده‌ای در طرح اداره صداوسیما را در راستای محدود کردن اختیارات ریس سازمان ندانست و اضافه کرد: شورای نظارت، هیچ زمان اقدامی انجام نداده که در راستای محدودیت آفرینی باشد؛ همچنانکه در ماده 6 فصل یک این طرح،‌ اختیارات بسیار گسترده‌ای به رییس سازمان داده شده است.

عضو ناظر مجلس در شورای نظارت بر سازمان صداوسیما بیان کرد: وظیفه ریاست سازمان صداو سیما، گسترش شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی بر اساس پوشش جمعیتی است و به عنوان یک هدف بزرگ به حساب می‌آید و در طرح اداره صداوسیما نیز هیچ ماده‌ای به عنوان سیاست‌های مزاحم و یا جلوگیری کننده از گسترش وجود ندارد.

اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس در بررسی طرح تعیین خط مشی سازمان صداو سیما، با افزودن یک بند الحاقی مصوب کردند راه اندازی هر گونه شبکه رادیویی و یا تلویزیونی باید زیر نظر شورای نظارت بر صدا وسیما صورت بگیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet