هدر اصلی
1391/08/16 11:51:07
سرویس صحن
حیدرپور:

فقیرترین اقشار جامعه از مسکن مهر استفاده می‌کنند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که مسکن مهر یک پروژه اساسی و ملی است، خواهان معافیت مالیاتی آن شد که این موضوع با موافقت وزیر امور اقتصادی و دارایی همراه شد.
فقیرترین اقشار جامعه از مسکن مهر استفاده می‌کنند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که مسکن مهر یک پروژه اساسی و ملی است، خواهان معافیت مالیاتی آن شد که این موضوع با موافقت وزیر امور اقتصادی و دارایی همراه شد. https://cdn.icana.ir/d/019/13756.jpg فقیرترین,اقشار,جامعه,از,مسکن,مهر,استفاده,می‌کنند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، عوض حیدرپور در نشست علنی امروز (سه شنبه 16 آبان) مجلس شورای اسلامی در پاسخ به توضیحات وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: افرادی که از مسکن مهر استفاده می‌کنند جزء فقیرترین اقشار جامعه بوده و مستحق دریافت هر گونه کمکی هستند.

نماینده مردم شهرضا در مجلس در ادامه افزود: نکته دیگر این است که حدود 10 درصد از تسهیلات اعطا شده به صاحبان مسکن مهر به عنوان مالیات از ‌آنان پس گرفته می‌شود که این جفایی در حق این قشر است.

وی با ارائه پیشنهادی گفت: پیشنهاد من این است که با ارائه طرحی به صحن علنی مجلس مسکن مهر را از مالیات معاف کنیم اما به دلیل این که لایحه اصلاح قانون مالیاتی در دستور کار مجلس است، تقاضای من این است که اعضای کمیسیون اقتصادی و وزیر امور اقتصادی و دارایی موافقت خود را با معافیت مالیاتی مسکن مهر اعلام کنند.

این نماینده مجلس نهم اضافه  کرد: مسکن مهر یک پروژه اساسی و ملی است و پیشنهاد من این است که از هم اکنون تا آخر تاریخ جمهوری اسلامی ایران برای همیشه از مالیات معاف شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان گفت: اگر وزیر امور اقتصادی و دارایی با این موضوع موافق هستند این موضوع در لایحه اصلاح قانون مالیاتی آورده شود.

گفتنی است شمس‌الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی پس از سخنان عوض حیدرپور با پیشنهاد این نماینده موافقت کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet