هدر اصلی
1391/08/16 12:07:56
سرویس صحن
علیپور در تذکر شفاهی:

گازرسانی به روستاهای شمال غرب کشور اولویت شرکت گازرسانی باشد

سخنگو کمیسیون اقتصادی مجلس با تأکید بر ضرورت به گازرسانی منطقه ماکو و چالدران و پل دشت گفت: در حال حاضر از ۵۲۷ روستا تنها ۱۰ الی ۱۲ روستا گازرسانی شده است.
گازرسانی به روستاهای شمال غرب کشور اولویت شرکت گازرسانی باشد سخنگو کمیسیون اقتصادی مجلس با تأکید بر ضرورت به گازرسانی منطقه ماکو و چالدران و پل دشت گفت: در حال حاضر از 527 روستا تنها 10 الی 12 روستا گازرسانی شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/21466.jpg گازرسانی,به,روستاهای,شمال,غرب,کشور,اولویت,شرکت,گازرسانی,باشد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمد علیپور در نشست علنی امروز (سه شنبه 16 آبان) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خطاب به مسئولان افزود: با وجود خدمات دولت در حوزه آب و کشاورزی متأسفانه روستاهای شهرستان ماکو، چالدران، پل دشت از نعمت گاز بی بهره اند.

وی با بیان اینکه از مجموع 527 روستا در حدود یک درصد آنها گازکشی شده است تأکید کرد: با توجه به اینکه 6 ماه از سال در این منطقه زمستانی است بی توجهی به گازکشی محرومیت بزرگی به مردم منطقه است.

عضو کمیسیون اقتصادی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت ترکیه و جمهوری خودمختار نخجوان از گاز ایران استفاده می کنند تأکید کرد: در حالی که لوله های گاز صادراتی از شهرستان های چالدران، ماکو و پل دشت عبور می کند اما مردم منطقه از آن بی بهره اند که تقاضا داریم مسئولان شتاب بخشی به این پروژه ها را در دستور کار قرار دهند.

وی خطاب به وزیر راه و شهرسازی گفت: پروژه 48 کیلومتری چالدران بعد از 7 سال تنها 15 درصد پیشرفت فیزیکی داشته که ضرورت دارد برای جلوگیری از تعطیل شدن آن وزیر راه و شهرسازی به قول های داده شده برای تکمیل پروژه عمل کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه 90 درصد ترانزیت از اروپا به آسیای میانه از مسیر بزرگراه بازرگان انجام می شود تأکید کرد: ضرورت دارد وزیر راه با مشارکت بخش خصوصی تکمیل این پروژه را در دستور کار قرار دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet