هدر اصلی
1391/08/19 09:21:11
سرویس فرهنگی
باقری تاکید کرد:

سقوط سینما بدون سرمایه گذاری بخش خصوصی

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به ضرورت سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه سینما گفت: اگر بخش خصوصی برای ساخت فیلم های سینمایی سرمایه گذاری نکند، سینمای کشور سقوط خواهد کرد.
سقوط سینما بدون سرمایه گذاری بخش خصوصی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به ضرورت سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه سینما گفت: اگر بخش خصوصی برای ساخت فیلم های سینمایی سرمایه گذاری نکند، سینمای کشور سقوط خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/27982.jpg سقوط,سینما,بدون,سرمایه,گذاری,بخش,خصوصی Icana

محمد باقری در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ضرورت سرمایه گذاری بخش خصوصی در سینما گفت: اگر بخش خصوصی برای ساخت فیلم های سینمایی سرمایه گذاری نکند، فیلم های ساخته شده از کیفیت مطلوب برخوردار نبوده ، مخاطبان کاهش یافته وسینمای کشور سقوط خواهد کرد.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی در مورد شرایط کنونی کشور به خصوص در حوزه سینما، افزود: نه تنها در حوزه سینما، بلکه کشور برای پیشرفت در سایر عرصه های علمی و هنری به سرمایه گذاری بخش خصوصی نیاز دارد. هم اکنون بخش خصوصی در عرصه های مختلف فعال نیست، به همین دلیل  در کشور با مشکل اقتصادی روبرو شده ایم.

باقری در مورد بی رغبتی بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در سینما یادآور شد: متاسفانه عوامل سازنده فیلم ها در سینما در شروع کار، مسئولان مربوطه در وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی را در جریان جزئیات فیملنامه قرار نمی دهند و فقط کلیات موضوع را به این وزارتخانه ارائه داده و مجوز می گیرند . در نهایت هم فیلمی متفاوت با فیملنامه ارائه شده، ساخته می شود که  مجوز اکران نمی گیرد و باعث از بین رفتن سرمایه بخش خصوصی می شود.

عضو فراکسیون روحانیون تصریح کرد: سینماگران باید در نوشتن فیلمنامه به دغدغه های سیاسی و اجتماعی روزجامعه از جمله اعتیاد، طلاق، بررسی علل بالا رفتن سن ازدواج  و.... بپردازند تا فیلمی که  می سازند مخاطب بیشتری را جذب کند و در این صورت است که بخش خصوصی نیز برای سرمایه گذاری در سینما انگیزه خواهد داشت.

رئیس سازمان سینمایی در مصاحبه ای با یکی از خبرگزاری ها درباره‌ رکود حوزه تولید و عدم تمایل بخش خصوصی به سرمایه‌گذاری در سینما گفت:  با فضای کنونی باید به بخش خصوصی حق داد که نگران سرمایه گذاری در سینما باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet