عید سعید غدیرخم
1391/08/17 13:42:47
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس:‌

نباید دلیل همه چیز را تحریم ها دانست

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تاثیر برخی تحریم‌ها بر شرایط فعلی کشور اظهار داشت: ‌ تحریم‌ها حداقل بیست و حداکثر سی درصد در کشور تاثیر دارد.
نباید دلیل همه چیز را تحریم ها دانست سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تاثیر برخی تحریم‌ها بر شرایط فعلی کشور اظهار داشت: ‌ تحریم‌ها حداقل بیست و حداکثر سی درصد در کشور تاثیر دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/27211.jpg نباید,دلیل,همه,چیز,را,تحریم,ها,دانست Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ روح الله بیگی به ایلنا ابراز داشت‌: ‌ نباید سوء تدبیر‌ها و سوء مدیریت‌ها را نادیده گرفت و آن را به حساب تحریم‌ها گذاشت.
وی ادامه داد: ‌تحریم‌ها اثر گذار است اما نباید دلیل همه چیز را تحریم‌ها دانست. مثلا همین کسری بودجه‌ای که ایجاد شده است به دلیل تحریم‌ها نیست بلکه به دلیل برخی عملکردهای ناصحیح و سوء مدیریت هاست.
نماینده مردم شاهین دژ و می‌اندوآب اظهارداشت: ‌ دولت دلایل کسری بودجه را عدم فروش نفت و کاهش درآمد‌ها در این زمینه یا از مسائلی از قبیل نوسانات ارزی و بحران اقتصادی عنوان کرده است.
بیگی گفت: ‌این دلایل درست است اما کافی نیست چراکه موضوع مهم دیگر مدیریت مهم کشور است. همه مواردی که نامبرده شده است زیر چتر مدیریت دولت هستند و اگر مدیریت صحیح عادلانه و سالم انجام می‌شد به این وضعیت نمی‌افتادیم. بنابراین باید به برخی بی‌تدبیری‌های مسئولین نیز فکر کرد.
وی افزود: ‌ بعضی از اختلاس‌ها هم در کشور باعث کسری بودجه شده است. همین سه هزار میلیارد تومانی‌ها باعث شدند که برخی مشکلات در کشور به وجود آیند بنابراین چه بسا بعضی از این ارقام و اعداد بی‌تاثیر نباشد.
بیگی در پایان خاطرنشان کرد: ‌ اینکه بگوییم تحریم‌ها اثر ندارد بله در سطح کلان اثر ندارد اما واقعیت این است که بی‌تاثیر هم نیست اما تحریم دلیل کافی و مناسبی نیست.
/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet