هدر اصلی
1391/08/17 15:52:06
سرویس بین الملل
ملکشاهی با اشاره به انتقاد عفو بین‌الملل از وضعیت زندانیان گوانتانامو؛

گوانتانامو به پایگاه ضدحقوق بشری واشنگتن تبدیل شده است

رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس بیانیه انتقادی سازمان عفو بین‌الملل در خصوص زندان گوانتانامو را نتیجه سیاه‌نمایی آمریکا در بحث حقوق بشر خواند و گفت: اقدامات ضد حقوق بشری آمریکا در زندان گوانتانامو با هیچ استانداردی قابل اندازه‌گیری نیست.
گوانتانامو به پایگاه ضدحقوق بشری واشنگتن تبدیل شده است رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس بیانیه انتقادی سازمان عفو بین‌الملل در خصوص زندان گوانتانامو را نتیجه سیاه‌نمایی آمریکا در بحث حقوق بشر خواند و گفت: اقدامات ضد حقوق بشری آمریکا در زندان گوانتانامو با هیچ استانداردی قابل اندازه‌گیری نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/28669.jpg گوانتانامو,به,پایگاه,ضدحقوق,بشری,واشنگتن,تبدیل,شده,است Icana

الهیار ملک شاهی در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت، در خصوص بیانیه سازمان عفو بین‌الملل در انتقاد از وضعیت زندانیان گوانتانامو، گفت:استکبار جهانی با قدرت تبلیغاتی خود همواره بر نقض آشکار حقوق بشر در این کشورسرپوش گذاشته و واقیعت‌ها را وارونه نشان داده است.

نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تعداد آمار زندانیان آمریکا نسبت به جمعیت این کشور بسیار بالا بوده، تصریح کرد: در برخی از زندان‌هایی که در آمریکا وجود دارد با زندانیان برخوردی بسیار بدی صورت می‌گیرد که با هیچ مقیاسی قابل اندازه‌گیری نبوده است.

وی ، ادامه داد: عدم بسته شدن زندانی که اوباما قول آن را داده بود نشانی دیگراز رسوایی استکبار جهانی در حمایت از حقوق بشری است که همواره بر طبل توخالی آن ‌کوبیده می شود.

حقوق زندانیان در آمریکا رعایت نمی‌شود

نماینده اصولگرای مجلس نهم با تاکید بر اینکه واژه حقوق بشرتنها در راستای اهداف خصمانه غرب تعریف می‌شود، ادامه داد: در برهه‌ای از زمان که غرب در تلاش برای برای سرپوش گذاشتن بر اقدامات ضد بشری خود بوده با همراهی مجامعی که فرمان پذیر آنها بوده‌اند به نقض حقوق بشر می پرداخت .

رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس با بیان اینکه حقوق زندانیان در آمریکا رعایت نمی‌شود، خاطر نشان کرد: رعایت حقوق زندانیان یکی از مسائلی بوده که در بحث حقوق اولیه انسان‌ها آورده شده اما در آمریکا با وجود زندان‌هایی چون گوانتانامو که سال‌ها مخفی بود به این نتیجه می‌رسیم که آمریکا مخفی خانه اقدامات ضد حقوق بشری است.

سازمان عفو بین‌الملل در بیانیه‌ای با انتقاد شدید از وضعیت زندانیان گوانتانامو اعلام کرد: پس از گذشت یازده سال، هنوز این رسوایی حقوق بشر پایان نیافته است و تا به امروز همچنان ۱۵۰زندانی در این زندان محبوس هستند.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet