ولادت امام موسی کاظم (ع)
1391/08/19 09:47:39
سرویس اجتماعی
بائوج‌لاهوتی با اشاره به اختصاص اعتبار 135 میلیون‌دلاری سازمان‌ملل به محیط‌زیست:

مجلس در اجرای طرح‌های زیست‌محیطی با اعتبارات جهانی نظارت می‌کند

عضو هیأت رئیسه فراکسیون محیط‌زیست و توسعه‌پایدار مجلس، با تأکید بر اینکه هدایت منابع اعتباری سازمان ملل بر عهده دستگاه‌های دولتی و سازمان‌ها نیست، گفت: در این رابطه مجلس تنها می‌تواند در اجرای طرح‌ها زیست‌محیطی با اعتبارات جهانی نظارت داشته باشد.
مجلس در اجرای طرح‌های زیست‌محیطی با اعتبارات جهانی نظارت می‌کند عضو هیأت رئیسه فراکسیون محیط‌زیست و توسعه‌پایدار مجلس، با تأکید بر اینکه هدایت منابع اعتباری سازمان ملل بر عهده دستگاه‌های دولتی و سازمان‌ها نیست، گفت: در این رابطه مجلس تنها می‌تواند در اجرای طرح‌ها زیست‌محیطی با اعتبارات جهانی نظارت داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/703.jpg مجلس,در,اجرای,طرح‌های,زیست‌محیطی,با,اعتبارات,جهانی,نظارت,می‌کند Icana

مهرداد بائوج‌لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اختصاص اعتبار 135 میلیون دلاری سازمان ملل برای نگهداری و محافظت از محیط‌زیست ایران در سال، تصریح کرد: این طرح برای اجرای یک برنامه پنج ساله در طول 2012 میلادی تا انتهای سال 2016 میلادی در نظر گرفته شده است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه محیط‌زیست یکی از محورهای مهم و اساسی سازمان‌های بین‌المللی است، گفت: در داخل کشور هم سازمان‌های مربوطه به‌ویژه سازمان حفاظت از محیط‌زیست تلاش‌هایی برای کاهش مشکلات زیست‌محیطی انجام داده است.

وی با اعلام اینکه به هیچ وجه نمی‌توان از اعتبارات جهانی محیط‌زیست برای اختصاص در محورهای دیگر این حوزه استفاده کرد، یاد‌آور شد: مسیر اختصاص کمک‌های اعتباری سازمان ملل به کشورها به هیج وجه قابل تغییر نیست، حتی سازمان حفاظت از محیط‌زیست هم قادر به دریافت این اعتبارات نیست، لذا این منابع در یک راه خاص و با نظارت ویژه سازمان ملل اختصاص داده می‌شود.

این نماینده مجلس نهم، با بیان اینکه اعتبارات زیست‌محیطی سازمان ملل به موضوعات و مشکلات جهانی اختصاص داده می‌شود، افزود: کاهش گازهای گلخانه‌ای و حفظ تالاب و دریاچه‌ها کشور از مهم‌ترین محورهای این موضوع به‌شمار می‌آید.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، با تأکید بر اینکه هدایت منابع اعتباری سازمان ملل دست دستگاه‌های دولتی و سازمان‌ها نیست، تصریح کرد: در این رابطه مجلس تنها می‌تواند در اجرای طرح‌ها زیست‌محیطی با اعتبارات جهانی نظارت داشته باشد.

هم‌اکنون بیش از نیمی از اعتبار برنامه توسعه سازمان ملل، به نگهداری از محیط زیست اختصاص داده شده است، به طور دقیق، 57 درصد از کل بودجه به این سرفصل اختصاص یافته که شامل 135 میلیون دلار برای نگهداری از محیط زیست می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet