هدر اصلی
1391/08/17 15:41:22
سرویس اقتصادی
فتحی پور:

تأخیر در ارایه لایحه بودجه برای دولت عادت شده است

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از عملکرد تیم اقتصادی دولت در ارایه لایحه بودجه کل کشور، گفت: تاکنون فضای مساعدی برای ارایه به موقع لایحه بودجه سال آینده کل کشور از سوی دولت در مجلس وجود ندارد به طوریکه تأخیر در ارایه لایحه بودجه برای دولت به یک عادت تبدیل شده است.
تأخیر در ارایه لایحه بودجه برای دولت عادت شده است رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از عملکرد تیم اقتصادی دولت در ارایه لایحه بودجه کل کشور، گفت: تاکنون فضای مساعدی برای ارایه به موقع لایحه بودجه سال آینده کل کشور از سوی دولت در مجلس وجود ندارد به طوریکه تأخیر در ارایه لایحه بودجه برای دولت به یک عادت تبدیل شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/28489.jpg تأخیر,در,ارایه,لایحه,بودجه,برای,دولت,عادت,شده,است Icana

ارسلان فتحی پور در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، افزود: وقتی که بودجه در موعد مقرر قانونی از سوی دولت به مجلس ارایه نمی شود تصمیم گیری ها شتاب زده شده و تخصیص اعتبارات هم صد در صدی نخواهد بود.

نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و آبش احمد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: تأخیر دولت در ارایه لایحه بودجه 92 کل کشور  باعث می شود تا به دلیل کندی در پیشبرد طرح های عمرانی، شهری و روستایی در بین مردم نارضایتی و دلسردی نسبت به مسئولان نظام ایجاد شود که به دولت پیشنهاد می کنم نسبت به ارایه به موقع لایحه بودجه دقت لازم را داشته و حساسیت های آن را مد نظر قرار دهد.

وی اظهارداشت: با توجه به این که کشورهای غربی همواره از تحریم‌های نفتی علیه ایران سخن می‌گویند بنابراین بودجه سال آینده کل کشور باید با کمترین اتکا به نفت و توجه به تولید ملی تنظیم شود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه تأکید کرد: ارائه به موقع بودجه ۹۲کل کشور باعث می‌شود تا فرصت بیشتر برای نمایندگان و کمیسیون‌های تخصصی جهت بررسی بودجه وجود داشته باشد.

فتحی پور افزود: با توجه به تحریم‌های نفتی که کشورهای غربی علیه کشورمان اعمال کرده‌اند، پیش‌بینی می‌شود تا دولت در تنظیم لایحه بودجه سال آینده حساس‌تر بوده و با کمترین وابستگی به نفت این لایحه را تنظیم کند.

وی ادامه داد: باتوجه به موعد مقرر برای دولت در تقدیم لایحه بودجه به مجلس و همچنین قرارگیری درآستانه آخرین سال فعالیت دولت، نمایندگان مجلس خواستار تقدیم به موقع این لایحه هستند.

نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و آبش احمد در مجلس تصریح کرد: باتوجه به اهمیت حمایت از تولید ملی مجلس در نظر دارد تا نسبت به محوریت قرار دادن تولید ملی در تنظیم لایحه بودجه اهتمامی جدی ورزیده شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان یادآور شد: با برنامه‌ریزی‌های دقیق و تدوین مناسبی از لایحه بودجه می توان به تنظیم بازار و کاهش نرخ تورم کمک شایسته ای انجام داد تا موجبات رضایت مردم در این زمینه فراهم شود.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet