ولادت امام موسی کاظم (ع)
1391/08/19 10:19:11
سرویس سیاسی
بشیری:

آمریکا امروز نگران پیشرفت سایبری ایران است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در واکنش به ادعای شبکه سی ان ان مبنی بر تهدید حمله سایبری ایران گفت: آمریکا امروز نگران پیشرفت سایبری ایران است.
آمریکا امروز نگران پیشرفت سایبری ایران است عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در واکنش به ادعای شبکه سی ان ان مبنی بر تهدید حمله سایبری ایران گفت: آمریکا امروز نگران پیشرفت سایبری ایران است. https://cdn.icana.ir/d/019/3833.jpg آمریکا,امروز,نگران,پیشرفت,سایبری,ایران,است Icana

فرهاد بشیری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری فضای  سرد انتخاباتی در آمریکا و عدم استقبال مردم آن کشور از کاندیداها، گفت: آمریکا برای جلب نظر افکارعمومی دشمن فرضی می‌سازد.

نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: در حوزه قدرت سایبری کشور ایران پیشرفت‌های فزاینده‌ای را شاهد بوده و جوانان ایرانی با اتکا به دانش تماماً بومی توانستند در دانشگاه‌ها سال‌ها تلاش می کنند و  این توانمندی سایبری را در حد کشور‌های پیشرفته دنیا ارتقا دهند.

وی افزود: نکته قابل بحث اینجاست که غرب از توان سایبری خود مانند نیروی نظامی استفاده می‌کند و آن را به شکلی تهاجمی آرایش کرده و ضد دیگر کشور‌ها بکار می‌گیرد در صورتی که جمهوری اسلامی توانمندی سایبری را به سان یک تکنولوژی جهت پیشرفت و تعالی زندگی شهروندان خود می‌داند و به توان تهاجمی آن نظر ندارد.

نماینده پاکدشت در مجلس تصریح کرد: ملت ایران هیچ‌ گاه روحیه تهاجمی نداشته و نخواهد داشت و با نیم نگاهی به تاریخ و فرهنگ ایران عیان خواهد شد که این کشور همواره به دلیل پیشرفت فرهنگی که داشته به دنبال صلح، آشتی و دوستی با دیگر ملت‌ها بوده‌است.

بشیری گفت: آمریکا امروز نگران پیشرفت سایبری ایران است و تمام تلاش خود را معطوف به منفی‌نمایی این توانمندی بومی ایران ساخته است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس توضیح داد: جمهوری اسلامی ایران تنها در صورت تهاجم سایبری از خود دفاع خواهد کرد و در غیر این صورت حرکتی خلاف عرف و قوانین‌ بین‌المللی نخواهد کرد.  

شبکه خبری سی ان ان از لزوم توجه به تهدید جدی و مخاطره انگیر قدرت سایبری ایران صحبت به میان آورده و خواستار شده تا نامزد‌های انتخابات آمریکا به این مسئله توجه‌ای ویژه داشته باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet