خبرگزاری خانه ملت

اربعین حسینی
1391/08/17 15:09:06
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو کمیسیون بهداشت و درمان:

جوابی برای بیماران نداریم!

ما در نشستی که با مقامات دارویی و وزارت بهداشت و درمان داشتیم ، مسئولان بیان کردند برای رفع مشکلات فعلی ، حداقل یک میلیارد ۵۰۰ میلیون دلار پول نیاز است که بتوانیم داروهای مورد نیاز بیماران را تهیه کنیم و از این مقدار رقم بسیار کمی جذب وزارت بهداشت شده است و نمی توان با این مقدار مشکلات بیماران را برطرف کرد و می توان گفت با این بودجه رفع مشکلات امکان ندارد
جوابی برای بیماران نداریم! ما در نشستی که با مقامات دارویی و وزارت بهداشت و درمان داشتیم ، مسئولان بیان کردند برای رفع مشکلات فعلی ، حداقل یک میلیارد 500 میلیون دلار پول نیاز است که بتوانیم داروهای مورد نیاز بیماران را تهیه کنیم و از این مقدار رقم بسیار کمی جذب وزارت بهداشت شده است و نمی توان با این مقدار مشکلات بیماران را برطرف کرد و می توان گفت با این بودجه رفع مشکلات امکان ندارد https://cdn.icana.ir/d/019/21465.jpg جوابی,برای,بیماران,نداریم! Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ عابد فتاحی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی اعتدال ، گفت: دراین روزهای حساس که گرانی ها مردم را آزار می دهد ، متاسفانه از مسئولین جوابهای خوب و مثبتی نمی شنویم ، مخصوصا در ارتباط با داروهای مورد نیاز بیماران چه بخش خصوصی و چه دولتی ، به بیماران نیازمند دارو پاسخ نمی دهند.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی افزود: بیماران مشکلات فراوانی دارند ، افرادی که بی بضاعت هستند و بیماران حمایتی که از نظر مالی ضعیف هستند ، هیچ ارگان دولتی و خصوصی به داد آنها نمی رسد و مجبورند تجهیزات و داروهای نایاب پزشکی را خود خریداری کنند و این مشکلات زیادی را برای بیماران فراهم کرده است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: ما در نشستی که با مقامات دارویی و وزارت بهداشت و درمان داشتیم ، مسئولان بیان کردند برای رفع مشکلات فعلی ، حداقل یک میلیارد 500 میلیون دلار پول نیاز است که بتوانیم داروهای مورد نیاز بیماران را تهیه کنیم و از این مقدار رقم بسیار کمی جذب وزارت بهداشت شده است و نمی توان با این مقدار مشکلات بیماران را برطرف کرد و می توان گفت با این بودجه رفع مشکلات امکان ندارد.

فتاحی گفت: در استانها هم مشکلات بیشتر است ؛ متاسفانه در استان آذربایجان غربی بیماران برای دارو دارو باید به کشورهای همجوار بروند و با توجه به بالا بودن قیمت ارز و هزینه ورود و خروج به کشور دیگر را نیز بپردازند ، این در حالی است که نیازمندان پولی ندارند که برای تهیه دارو هم زیر بار چنین هزینه هایی بروند.

وی در خاتمه گفت: با مشکلات فعلی و عملکرد دولت ، راه حلی که منجر به نتیجه باشد نمی توانیم به نیازمندان و مراجعه کنندگان در امر تهیه دارو و پزشک ارائه بدهیم !

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet