هدر اصلی
1391/08/20 10:08:03
سرویس فرهنگی
پورفاطمی عنوان کرد:

ضرورت سرمایه گذاری دولت برای معرفی آثار سنتی و ملی کشور

عضو فراکسیون روحانیون مجلس با اشاره به ضرورت اختصاص بودجه از سوی دولت برای تاسیس و رونق موزه هنرهای سنتی و ملی گفت: دولت باید بودجه بیشتری را به تبلیغات و معرفی هنرهای سنتی و ملی اختصاص داده و برای دسترسی سریع جوانان علاقه مند آثار هنری کشور سرمایه گذاری کند.
ضرورت سرمایه گذاری دولت برای معرفی آثار سنتی و ملی کشور عضو فراکسیون روحانیون مجلس با اشاره به ضرورت اختصاص بودجه از سوی دولت برای تاسیس و رونق موزه هنرهای سنتی و ملی گفت: دولت باید بودجه بیشتری را به تبلیغات و معرفی هنرهای سنتی و ملی اختصاص داده و برای دسترسی سریع جوانان علاقه مند آثار هنری کشور سرمایه گذاری کند. https://cdn.icana.ir/d/019/1454.jpg ضرورت,سرمایه,گذاری,دولت,برای,معرفی,آثار,سنتی,و,ملی,کشور Icana

سید محمد مهدی پورفاطمی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به لزوم توجه مسئولان به هنرهای سنتی و ملی گفت: ایران از تمدن کهن و فرهنگ اصیل برخوردار است و ایجاد موزه هنرهای سنتی و ملی زمینه را برای  نمایش و حفظ آداب و سنن ایرانی فراهم می کند.

نماینده مردم دشتی و تنگستان درادامه افزود: برای رونق موزه هنرهای سنتی و ملی و معرفی بیشتر آن به مردم، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری باید برنامه ریزی کرده و برای رونق بیشتر این نوع موزه ها سرمایه گذاری کند.در همین راستا رسانه ها از جمله صدا وسیما می توانند سهم به سزایی درپاسداری و اشاعه آثار هنری و سنتی و هنرمندان این عرصه داشته باشند.

پورفاطمی در مورد نحوه اطلاع رسانی در کشور عنوان کرد: متاسفانه ایران در زمینه اطلاع رسانی به خصوص در زمینه فرهنگی وهنری ضعیف عمل می کند، به همین دلیل بسیاری از مردم  در مورد مشاهیر هنر ایران و جهان اطلاعات ندارند.این نقص کار را به جایی رسانده که بعضی از کشورها مشاهیر کشور ما را جزء شخصیت های خود معرفی می کنند.

با اینکه مدت زیادی از راه اندازی موزه هنرهای سنتی و ملی نمی گذرد ولی بنا به گفته برخی کارشناسان به دلیل نبود تبلیغات مناسب و حمایت های لازم، این موزه شناخته نشده و مورد استقبال قرارنگرفته است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet