هدر اصلی
1391/08/19 12:02:08
سرویس فرهنگی
اقتصاد مقاومتی در حوزه فرهنگ

شجاعی کیاسری: کمبودهادر تخصیص بودجه‌ ربطی به اقتصاد مقاومتی ندارد

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم با بیان اینکه "اقتصاد مقاومتی نیاز به افزایش بودجه دارد" تصریح کرد: کمبودها در تخصیص بودجه‌ دستگاه‌ها ربطی به اقتصاد مقاومتی ندارد.
شجاعی کیاسری: کمبودهادر تخصیص بودجه‌ ربطی به اقتصاد مقاومتی ندارد نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس هشتم با بیان اینکه "اقتصاد مقاومتی نیاز به افزایش بودجه دارد" تصریح کرد: کمبودها در تخصیص بودجه‌ دستگاه‌ها ربطی به اقتصاد مقاومتی ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/23434.jpg شجاعی,کیاسری:,کمبودهادر,تخصیص,بودجه‌,ربطی,به,اقتصاد,مقاومتی,ندارد Icana

سید رمضان شجاعی کیاسری در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ضرورت پیاده‌سازی اقتصاد مقاومتی در حوزه فرهنگ، گفت: اقتصاد مقاومتی فقط در بخش صنعت و کشاورزی نیست زیرا اکنون بسیاری از بخشهای فرهنگی و هنری در حوزه اقتصاد حرفی برای گفتن دارند.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی افزود: در شرایط کنونی، ورزش تعریف اقتصادی دارد؛ سینما اقتصادی شده؛ تولیدات فیلم دارای نگاه اقتصادی است و منظور از اقتصاد مقاومتی این است که متکی به تولیدات خود باشیم.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با اشاره به تاکید اقتصاد مقاومتی بر ضرورت پرهیز از وابستگی به بیگانگان بیان کرد: لازم است در اقتصاد مقاومتی به دنبال آن باشیم که چه در بخش سخت‌افزار کار و یا ابزار، لوازم و امکانات به سمتی حرکت کنیم که ما را متکی به خود و بی‌نیاز از بیگانگان کند.

وی افزایش تولیدات داخلی و نهادینه شدن باور مصرف آنها در میان مردم را از دیگر عوامل موثر در اجرای اقتصاد مقاومتی دانست و تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی اصلا به معنای کاهش بودجه نیست و به طریق اولی در بخش فرهنگ نیز چنین رویکردی وجود دارد و حتی می‌توان گفت، اقتصاد مقاومتی نیاز به افزایش بودجه دارد تا بتوان برنامه‌ها و اهداف خود را پیش برد.

سخنگوی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت درباره صحبت یکی از اعضای شورای عالی سینما که عنوان کرده 60درصد بودجه سینما در اقتصاد مقاومتی کسر شد، توضیح داد: البته دولت در تمام بخشها بودجه‌های تملک دارایی را کم کرده و میزان تخصیص آن به بیست درصد کاهش پیدا کرده است.

عضو ناظر مجلس در شورای نظارت بر صداوسیما ادامه داد: در بودجه جاری نیز 70 درصد تخصیص داده شده و این کمبودها در تامین بودجه دستگاه‌ها ربطی به اقتصاد مقاومتی ندارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet