هدر اصلی
1391/08/19 09:02:00
سرویس بین الملل
پورمختار با اشاره به دستگیری مخالفین بحرینی؛

اتهام زنی، شیوه جدید آل‌خلیفه برای مقابله با انقلابیون

رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی دستگیری مخالفان بحرینی به بهانه بمب‌گذاری اخیر در منامه را در راستای فضای جدید امنیتی خواند و گفت: رژیم آل خلیفه با دستگیری مخالفان به بهانه‌های واهی شیوه جدیدی از سرکوب‌ها را تجربه می‌کند.
اتهام زنی، شیوه جدید آل‌خلیفه برای مقابله با انقلابیون رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی دستگیری مخالفان بحرینی به بهانه بمب‌گذاری اخیر در منامه را در راستای فضای جدید امنیتی خواند و گفت: رژیم آل خلیفه با دستگیری مخالفان به بهانه‌های واهی شیوه جدیدی از سرکوب‌ها را تجربه می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/24099.jpg اتهام,زنی،,شیوه,جدید,آل‌خلیفه,برای,مقابله,با,انقلابیون Icana

محمدعلی پور مختار در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، در خصوص دستگیری مخالفین بحرینی به بهانه بمب‌گذاری در منامه، اظهار داشت: در طول اعتراضات یکسال گذشته مردم بحرین، رژیم آل خلیفه به بهانه‌های مختلف در تلاش بوده اعتراضات مسالمت آمیز مردمی در این کشور را سرکوب کند.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ملت بحرین به دنبال حقوق مشروع خود هستند، تصریح کرد: ملت مظلوم بحرین به دنبال حقوق اولیه و انتخاب حاکمیت خود هستند و رژیم حاکم بر این کشور بدون توجه به خواسته‌های آنها در راستای کشتار و سرکوب گام برمی‌دارد.

وی، ادامه داد: رژیم آل خلیفه حقوقی که در اعلامیه جهانی حقوق بشر به آن اشاره شده را هیچ‌گاه مورد توجه‌ خود قرار نداده است و با در پیش گرفتن راه سرکوب اعتراضات مسالمت‌آمیزمخالفان و به خشونت کشاندن اعتراضات در  تلاش بوده  تا از این طریق بر خواسته‌های مردمی سرپوشی بگذارند.

نماینده اصولگرای مجلس نهم با تاکید بر اینکه رژیم آل خلیفه هیچ‌گاه قائل به حقوق ملت خود نبوده، افزود: بازداشت و شکنجه در زندان‌های آل خلیفه نشانگر این است که این رژیم دست نشانده غرب در خاورمیانه تنها به فکر تداوم حکومت خود است.

 رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی با بیان اینکه رژیم حاکم بحرین باید به خواسته‌های مشروع ملت خود گردن نهد، خاطرنشان کرد: رژیم آل خلیفه با باز کردن باب مذاکره با مخالفین در راستای احقاق حق مردم گام بردارد، زیرا کشوری که پشتوانه مردمی نداشته باشد سرانجام ناگزیر به تغییرات اساسی در راس حکومتی خواهد بود.

مسئولان رژیم بحرین روز چهارشنبه اعلام داشتند چهار نفر را در ارتباط با انفجارهای دوشنبه هفته جاری در شهر منامه پایتخت این کشور بازداشت کردند.

پایان پیام/

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet