ولادت امام موسی کاظم (ع)
1391/08/22 07:56:41
سرویس فرهنگی
ندیمی مطرح کرد:

پهلوانی؛ هویت ورزش زورخانه‌ای

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه ورزش زورخانه‎ای از جمله ورزش‎هایی است که موسیقی و نوای مرشد جزء جدا نشدنی آن است، افزود:‌پهلوانی از ورزش‌های زورخانه ای جدا نیست.
پهلوانی؛ هویت ورزش زورخانه‌ای عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه ورزش زورخانه‎ای از جمله ورزش‎هایی است که موسیقی و نوای مرشد جزء جدا نشدنی آن است، افزود:‌پهلوانی از ورزش‌های زورخانه ای جدا نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/18886.jpg پهلوانی؛,هویت,ورزش,زورخانه‌ای Icana

ایرج ندیمی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت،افزود: هرچند نوجوانان و جوانان ایرانی  با انگیزه و شور و شوق خاصی به این رشته ورزشی روی آورده اند، اما این انگیزه بدون حامی مالی به سرانجام نمی‌رسد.

نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: همه این ورزشها با بخشهای مختلف موسیقی سنتی و اخلاق جوانمردی ارتباط دارند و جا دارد به عنوان یک ظرفیت موثردرقالب هنر ایرانی و اصیل معرفی شوند.

وی، تصریح کرد: توسعه ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای موجب توسعه الگوهای ایرانی واسلامی وانتقال آن به نسل‌های آینده می‌شود.

نماینده لاهیجان ادامه داد: کشورمان ظرفیت خوبی در ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای دارد که نیازمند توجه بیشتر از سوی مسئولان است و رسانه‌ها نیز نقشی بی‌بدیل در توسعه این ورزش دارند.

 نماینده مردم لاهیجان در مجلس با اشاره به قدمت ورزش زورخانه ای گفت: ورزش زورخانه ای هویت ورزش ایرانی است که باید به آن توجه شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس  یاد آورشد: کاهش آسیب‌های اجتماعی در کشور با توسعه ورزش پهلوانی   امکان پذیر است، زیرا نفس این ورزش تنها با صداقت وعدالت گرم می‌شود،از همین رو برای توسعه زورخانه در جهان باید ریشه و تنه این حرکت که در ایران است، بیش از گذشته تقویت شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet