آغاز هفته وحدت
1391/08/19 12:05:45
سرویس فرهنگی
احمدی لاشکی به مناسبت روز خانواده عنوان کرد:

احیای فرهنگ ایرانی و اسلامی در خانواده ها

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به ضرورت احیای فرهنگ ایرانی و اسلامی در خانواده ها گفت: در قانون اساسی به تشکیل خانواده به عنوان رکن اصلی ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی اشاره شده است.
احیای فرهنگ ایرانی و اسلامی در خانواده ها عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به ضرورت احیای فرهنگ ایرانی و اسلامی در خانواده ها گفت: در قانون اساسی به تشکیل خانواده به عنوان رکن اصلی ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی اشاره شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/26096.jpg احیای,فرهنگ,ایرانی,و,اسلامی,در,خانواده,ها Icana

قاسم احمدی لاشکی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، به مناسبت روزخانواده گفت: خانواده و فرهنگ اصیل ایرانی در کشور ما از جایگاه خاصی برخوردار است و در قانون اساسی در مورد تشکیل خانواده به عنوان رکن اصلی ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی تاکید شده است.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: متاسفانه در جامعه کنونی، برخی جوانها و خانواده های ایرانی به دلیل کم کاری بعضی از دستگاه های فرهنگی درداخل وهمچنین تبلیغات ماهواره ای به فرهنگ غربی تمایل یافته اند و با ممانعت ازتشکیل خانواده و یا داشتن تنها یک فرزند از فرهنگ کهن ایرانی دور شده اند.

احمدی لاشکی در مورد ضرورت حفظ فرهنگ و ارزش های ایرانی اسلامی درمیان خانواده هاعنوان کرد: باید الگو ها و فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی درخانواده ها نهادینه شود، چراکه کاهش آسیب های اجتماعی درگرو استفاده ازهنجارها و ارزش های بومی ایرانی و انطباق و تعامل مناسب با آرمان های انقلابی و ارزش های اسلامی است.

وی تصریح کرد: احیای فرهنگ اصیل ایرانی در خانواده ها و تشویق جوانان به مقوله تشکیل خانواده و همچنین فرهنگ سازی توسط سازمان ها و دستگاه های فرهنگی کشورموجب برقراری آرامش و احساس امنیت در جامعه شده  و افزایش علاقه مندی نسل جوان و اعضای خانواده ها را نسبت به خود و جامعه تضمین می کند . درهمین ارتباط مقام معظم رهبری در خصوص خانواده در سال جاری هشدار دادند که محدود بودن تعداد اعضای خانواده ها به جامعه آسییب می رساند، به همین دلیل در راستای فرمایش ایشان برای حفظ فرهنگ ایرانی باید خانواده ها فرزندان بیشتری داشته باشند تا درآینده نسبت های فامیلی حفظ شوند.

20شنبه آبان ماه در تقویم جمهوری اسلامی ایران به عنوان روزخانواده وتکریم بازنشستگان نام گذاری شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet