ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1387/09/24 13:26:00
سرویس سیاسی

تاکید حاجی‌بابایی بر ضرورت تدوین قانون جامع انتخابات

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی بر ضرورت تدوین قانون جامع انتخابات تاکید کرد.

"حمیدرضا حاجی بابایی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت ضرورت تدوین قانون جامع انتخابات را اضطراری توصیف و تصریح کرد: در تدوین این قانون باید شرایط سختی را در نظر گرفت تا به راحتی امکان تغییر وجود نداشته باشد.

وی ادامه داد: به عبارت دیگر تدوین قانون جامع انتخابات باید به گونه‌ای صورت بگیرد  که هر سال نیاز به ایجاد تغییرات در آن نباشد و از این به بعد ما تغییر و تحولی در قانون انتخابات نداشته باشیم.

نماینده مردم همدان تصریح کرد: برای تدوین این قانون دولت، مجلس و قوه قضاییه همگی باید کمک کنند که به یک قانون قطعی تبدیل شود تا برای انتخابات ریاست جمهوری، مجلس و شوراها کارآمد باشد.

وی بابیان اینکه قانون جامع انتخابات می‌تواند موجب صرفه جویی در هزینه و وقت گردد، خاطرنشان ساخت: با تدوین این قانون هم تنش های اجتماعی نخواهیم داشت و هم احساسات اجتماعی را کنترل خواهیم کرد.

حاجی بابایی در ادامه گفت: قانون جامع انتخابات می‌تواند تکیه‌گاه و استحکام بیشتری ایجاد کند و با معطوف کردن توجه مردم، انتخابات را رونق می‌دهد.

عضو کمیسیون اصل نود با اشاره به ایرادات شورای نگهبان بر مصوبه مجس در اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری، اظهار داشت: قانون اساسی می‌گوید تفسیر قانون اساسی و تایید قوانین مجلس بر عهده شورای نگهبان است.

وی تصریح کرد: مهم نیست که من چه نظری دارم و آیا نظر من صائب است یا خیر بلکه نظر شورای نگهبان ارجح است.

عضو هیات رییسه مجلس اظهار داشت: شورای نگهبان بر این نظر است که اصلاحات صورت گرفته از اصل 35 قانون اساسی گذشته و محدوده ها را بر هم ریخته است.

وی خاطرنشان کرد: ما در مجلس یا باید در جهت تامین نظر شورای نگهبان این مصوبه را اصلاح کنیم یا رنظر خود اصرار بورزیم که در این صورت این طرح به مجمع تشخیص مصلحت نظام خواهد رفت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet