آغاز هفته وحدت
1387/09/25 07:45:00
سرویس بین الملل
بروجردی در دیدار سفیر استرالیا:

عدم پایبندی غرب به تعهداتش، دیوار بی‌اعتمادی در ملت ایران ایجاد کرده است

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سیاست‌های دوگانه و عدم پای‌بندی غرب به تعهدات خود دیواری از بی‌اعتمادی در ملت ایران ایجاد کرده است.

به گزارش خانه ملت، "علاءالدین بروجردی" در دیدار با "مارک انیس برون" سفیر جدید استرالیا در تهران با ابراز نگرانی از وضعیت اقلیت‌های بومی در این کشور خواستار توجه بیشتر به حقوق اقلیت‌های بومی استرالیا شد.

وی با اشاره به وضعیت اقلیت بومی "ابورچین‌ها" در این کشور بر لزوم توجه به حقوق اقلیت‌های بومی استرالیا تاکید کرد.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان این‌که دو کشور از توانمندی‌ها و امکانات فراوانی برای توسعه مناسبات فی مابین در زمینه‌های گوناگون برخوردارند، افزود: جمهوری اسلامی ایران در چارچوب منافع مشترک و احترام متقابل آمادگی توسعه روابط همه جانبه با استرالیا را دارد.

وی نقش و جایگاه مجالس را در تقویت و گسترش همکاری‌های سیاسی، اقتصادی فی‌مابین بسیار حائز اهمیت دانست.

بروجردی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از سیاست‌های دوگانه غرب در مقابل موضوعات مهم جامعه جهانی مانند حقوق بشر، خلع سلاح هسته‌ای و عدم پایبندی آنها به تعهداتشان گفت: سیاست‌های دوگانه و عدم پای‌بندی غرب به تعهدات خود دیواری از بی‌اعتمادی در ملت ایران ایجاد کرده است.

مارک انیس برون سفیر استرالیا در کشورمان نیز در این دیدار با بیان این‌که توسعه و گسترش روابط با ایران برای کشورش از اهمیت برخوردار است، گفت: ‌ایران در سیاست خارجی استرالیا از جایگاه و اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی روابط دو کشور را دیرینه و تاریخی خواند و افزود: توسعه همکاری‌های همه جانبه با ایران در آینده نیز از اولویت‌های استرالیا خواهد بود.

سفیر استرالیا در بخش دیگری از سخنان خود گفت‌وگو و مذاکره را تنها راه حل موضوع هسته‌ای ایران دانست و ابراز امیدواری کرد: گفت‌وگو و رایزنی‌های ایران و 1+5 به نتایج مفید ومثبتی دست یابد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet