هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

تذکر قنبری نسبت به عدم حضور هیچیک از نمایندگان در اجلاس امنیت منطقه ای در منامه

سرویس سیاسی
قنبری در یک تذکر آیین نامه ای از عدم حضور هیچیک از نمایندگان در اجلاس امنیت منطقه ای در منامه انتقاد کرد.
سه‌شنبه 26 آذر 1387 ساعت 13:01

به گزارش خبرنگار خانه ملت، داریوش قنبری نماینده ایلام درتذکر آیین نامه ای گفت: اخیرا یک اجلاس مهم امنیت منطقه ای در منامه برگزار شد و متاسفانه کسی از جمهوری اسلامی در این اجلاس شرکت نکرد، علی رغم اینکه مسئولین کشورهای منطقه و کشورهای بزرگ جهانی در سطح معاون رئیس جمهور، نخست وزیر و وزیر دفاع و امور خارجه در آن شرکت کرده بودند.

وی خظاب به لاریجانی افزود: در خبرها آمده که مدیر اجرایی گفته بود که به نمایندگی از حضرتعالی قرار شده آقای کاظم جلالی در این اجلاس حضور پیدا کنند که ظاهرا دولت مانع شد و وزارت خارجه این اجازه را نداده است.

نماینده ایلام از هیات رئیسه خواست که پیگیری کند دولت به چه حقی می تواند مانع از حداقل دیپلماسی فعال مجلس شود. اگر خود کار نمی کند چرا جلوی کارهای مجلس را می گیرد.

وی در تذکر دیگری گفت: بیش از یکماه است که طرح تحقیق و تفحص از سفرهای استانی تقدیم هیات رئیسه شده است ظاهرا تاکنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است که در اینجا از شما خواهش می کنیم دستور لازم را به هیات رئیسه بفرمایید.

علی لاریجانی نیز در پاسخ به وی در مورد تحقیق و تفحص از سفرهای استانی گفت: اگر این طرح را به هیات رئیسه داده باشید مسیر خود را طی می کند و مشکلی از نظر هیات رئیسه ندارد.

رئیس مجلس در مورد تذکر دیگر وی گفت: تذکر شما ربطی به این مسایل نداشت از من دعوت کرده بودند اما بنده به لحاظ مشغله کاری نمی توانستم در آن اجلاس شرکت کنم.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000