Print چاپ خبر SendEmail ارسال به دوستان
fa ICANA http://www.icana.ir//KM_media/image/2011/07/8389_thum.jpg 2012-12-12T11:49:27+03:30 2012-12-12T11:49:27+03:30
کشتار در مدرسه آمریکایی
۲۵ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۴۹
دموکراسی آمریکایی از کودکان هم قربانی می‌گیرد
دموکراسی آمریکایی از کودکان هم قربانی می‌گیرد
سرویس: بین الملل
سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با بیان اینکه کشتار در مدرسه سندی هوک آمریکا یکبار دیگر وجود بحران اجتماعی در جامعه آمریکا را فاش کرد، گفت: واشنگتن سعی دارد با آزاد گذاشتن حمل سلاح گرم، دموکراسی دروغین در آمریکا را فریاد بزند.

سید حسین نقوی حسینی در گفت‌و گو با خبرنگار بین ‌الملل خبرگزاری خانه ملت، در خصوص بحران اجتماعی در آمریکا با کشته شدن 27نفر در مدرسه‌ سندی هوک ، گفت:  اگر هژمونی سردامدارن آمریکا بر رسانه‌های داخلی واشنگتن نبود و این رسانه‌ها اجازه پخش اخبار اجتماعی آمریکا را داشتند، قطعا آمار دردناک‌تری از جنایت در آمریکا افشا می‌شد.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: دولتمردان آمریکا با ادعای دموکراسی خواهی و برقراری امنیت به سایر کشورها لشکرکشی می‌کنند اما در برخورد با شهروندان متخلف و جانی خود درمانده‌اند و نمی‌توانند امنیت داخلی خود را تامین کنند.

وی ادامه داد: نا امنی که امروز به معضل اجتماعی این کشور تبدیل شده نشات گرفته از طرز تفکر دولتمردانی است که با مجاز دانستن حمل سلاح گرم در این کشور سعی دارند آزادی دروغین را فریاد بزنند و خود رامتمدن بدانند.

نماینده اصولگرای مجلس نهم با تاکید براینکه لطماتی که  شهروندان جامعه آمریکا از قانون مجاز دانستن حمل سلاح خورده جبران ناپذیر است، افزود: ایجاد رعب و وحشت در میان کودکان و معلمان در آمریکا اتفاقی است که در این چند سال گذشته بارها تکرار شده و دولتمردان آمریکا هر بار چشمان خود را بر روی این اقدامات بسته‌اند.

نقوی حسینی با بیان اینکه در آمریکا به نظام گسیختگی اعتقادات وافری وجود دارد، گفت: ادبیات در پیش گرفته شده میان مردم  این کشور نیز برگرفته از همین طرز تفکر است و بر همین اساس هر از چند گاهی شاهد بروز چنین اتفاقاتی هستیم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه فشارهای اقتصادی و اجتماعی تاثیر بسزایی در شکل‌گیری بحران اجتماعی در آمریکا داشته است، گفت: از هم‌گسیختگی و بی‌ثباتی در کانون خانواده‌های آمریکایی به دلیل بحران اقتصادی و افزایش موج بیکاری در این کشور از عوامل تاثیر‌گذار بر شکل‌گیری بحران اجتماعی در این کشوراست.

در جریان یکی از خونبارترین حوادث در آمریکا، یک جوان مسلح با حمله به مدرسه‌ ابتدایی در ایالت کنتیکات ۱۸کودک و هفت بزرگسال را کشت،آمریکا تاکنون بیشترین میزان سرانه قتل با اسلحه را درمیان کشورهای توسعه یافته داشته است.بر اساس اطلاعات جمع آوری شده در سازمان ملل، میزان سرانه قتل با اسلحه در آمریکا چهار برابر ترکیه و سوئیس که در این زمینه در مقام سوم ایستاده اند، است./

پایان پیام

اخبار مرتبط

نظر کاربران

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :  

پست الکترونیکی :    
نظر شما : (حداکثر 500 کارکتر)  
 

شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۰۱:۱۷:۳۴

جستجو
آرشیو
تاریخ مورد نظر :
تصویر برگزیده
استفاده از این اخبار فقط با ذکر منبع "خانه ملت" مجاز است.
© 2014 Icana.ir