آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نطق پیش از دستور

جعفر زاده: جنایات‌ صهیونیست‌ها در غزه خروجی کنفرانس ادیان است

سرویس صحن
نماینده مردم ماکو و چالدران تصریح کرد: جنایت‌ صهیونیست‌ها در غزه خروجی کنفرانس ادیان آمریکا است و اسرائیل چراغ سبز حمل به نوار غزه را در این کنفرانس از حکام خائن شرکت کننده در آن دریافت کرد.
یکشنبه 8 دی 1387 ساعت 11:39

"سلمان جعفرزاده" ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی ضمن محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی در کشتار فلسطینیان در نوار غزه، خطاب به حکام عرب گفت: کسانی که با این رژیم تحت هر عنوانی ارتباط برقرار کرده‌اند در جنایات صهیونیست‌ها در نوار غزه شریک و سهیمند.

جعفرزاده با اشاره به برگزاری کنفرانس ادیان که با حضور برخی کشورهای عربی و سران رژیم صهیونیستی به میزبانی آمریکا برگزار شد، کشتار اخیر فلسطینیان در نوار غزه را خروجی این کنفرانس دانست و اظهار داشت: اسرائیل در این کنفرانس چراغ سبز حمل به نوار غزه را از حکام خائن شرکت کننده در آن دریافت کرد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: امروز جهان شاهد تحولات کم‌نظیری است که می‌تواند سرمنشاء جهانی نوین باشد و کشورهایی که بتوانند از این وضعیت به عنوان یک فرصت استفاده کنند، نقش مدیریتی خود را در جهان پیش رو مستحکم خواهند کرد.

نماینده ماکو و چالدران با بیان اینکه بروز بحران‌های مالی در آمریکا و اروپا سر منشاء بحران‌های اجتماعی و سیاسی خواهد بود، تصریح کرد: این بحران مالی نشانه‌ای از شکست تفکر سرمایه‌داری بدون توجه به ارزش‌ها و مبانی اخلاقی و انسانی بشر امروز است.

جعفرزاده افزود: بحران مالی تنها یک معضل اقتصادی زودگذر نیست، بلکه نمادی از ضعف تئوریک نظام سرمایه‌داری و شکست ساختار‌های بنا شده بر تفکر لیبرالیسم است که کمترین اثر این بحران آن خواهد بود که سایر کشورهای جهان در طراحی سیاست‌ها و تفکرات خود در اداره کشور تجدید نظر کرده و به اندیشه‌های دیگر فارغ از تبلیغات جهانی بیندیشند.

وی با اشاره به انتخابات اخیر ریاست‌جمهوری آمریکا گفت: به قدرت رسیدن فردی متفاوت با سنت‌های کهن آمریکایی یک رویکرد و اتفاق ساده نیست بلکه نوعی مدیریت بحران‌های پیش روی آمریکا و کاهش مقبولیت سیاسی این کشور در جهان است که به وسیله سیاستمداران نظام پشت پرده آمریکا برنامه‌ریزی شده‌است.

نماینده ماکو و چالدران تصریح کرد: مسئولین با درایت نظام جمهوری اسلامی در این جهان در حال تغییر و تحول باید تدبیری بیندیشند تا آسیب‌‌پذیری در عرصه‌های مختلف کاهش یافته و در آسیب‌شناسی‌های بین‌المللی نیز طرح‌های مقابله با این تهدیدات را در جهت پیشگیری از این آسیب‌ها اتخاذ کنند.

جعفرزاده در خصوص مسائل اقتصادی کشور نیز اظهار داشت: تجدید نظر در اقتصاد بیمار کشور که امروز دیگر جوابگوی نیازهای جامعه و مردم نیست، از ضروریات کشور است و با انجام این جراحی در اقتصاد می‌توان نقاط ضعف را برطرف کرد.

وی گفت: اگر با دید مثبت به لایحه تحول اقتصادی دولت بنگریم می‌بینیم که این لایحه ضمن ایجاد تحول در ساختار اساسی و بنیادین اقتصاد کشور می‌تواند جامعه‌مان را در برابر بسیاری از آسیب‌های جهانی محفوظ بدارد.

نماینده ماکو و چالدران هدفمند کردن یارانه‌ها، اصلاح نظام مالیتی، نظام گمرکی و بانکی، نظام توزیع و اصلاح ساختار بهره‌وری دولت را از مهمترین محور‌های طرح تحول اقتصادی دانست و گفت: این لایحه در زمینه‌های ذکر شده با هدف برطرف کردن مشکلات اساسی اقتصادی شامل عدم رشد و ثبات اقتصادی، بیکاری، تورم، هدر رفتن منابع و مفقدان عدالت اجتماعی در کشور است و در صورت عملیاتی شدن طرح تحول اقتصادی می تواند در این زمینه‌ها اهداف مورد نظر را محقق ساخت.

جعفرزاده گفت: انتظار می‌رود با اجرای کامل و دقیق طرح تحول اقتصادی در راستای سند چشم انداز، قانون برنامه چهارم توسعه و اصل 44 قانون اساسی که معطوف به کوچک‌سازی دولت و توانمندسازی بخش خصوصی است، بسیاری از مشکلات اساسی کشور حل شده و گام دیگری به سوی توسعه پایدار برداریم.

نماینده ماکو و چالدران با اشاره به برخی از نارسایی ‌ها در حوزه انتخابیه خود، از دستگاه‌های اجرایی خواست تا در آستانه سفر دوم هیئت دولت به استان آذربایجان شرقی، مصوب‌ها و طرح‌های نیمه‌تمام گذشته را به اتمام رسانده و در جهت رفع مشکلات این منطقه تلاش کنند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000