هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عزیزی:

راه‌اندازی واحد بخار نیروگاه شیروان سالانه 365 میلیارد تومان برق تولید می‌کند

سرویس استان ها
نماینده مردم شیروان در مجلس نهم با بیان این‌که راه‌اندازی واحد بخار نیروگاه ترکیبی شیروان سالانه 365 میلیارد تومان برق تولید می‌کند، گفت: راه‌اندازی واحدهای بخار راندمان این نیروگاه را از 32 به 52 درصد افزایش می‌دهد.
سه‌شنبه 5 دی 1391 ساعت 16:33
راه‌اندازی واحد بخار نیروگاه شیروان سالانه 365 میلیارد تومان برق تولید می‌کند نماینده مردم شیروان در مجلس نهم با بیان این‌که راه‌اندازی واحد بخار نیروگاه ترکیبی شیروان سالانه 365 میلیارد تومان برق تولید می‌کند، گفت: راه‌اندازی واحدهای بخار راندمان این نیروگاه را از 32 به 52 درصد افزایش می‌دهد. http://cdn.icana.ir/d/019/23713.jpg راه‌اندازی,واحد,بخار,نیروگاه,شیروان,سالانه,365,میلیارد,تومان,برق,تولید,می‌کند Icana

علیرضا عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با نیروگاه شیروان توضیح داد: 12 واحد گازی نیروگاه ترکیبی شیروان فعال است و با 32 درصد ظرفیت در حال ادامه کار است.

نماینده مردم شیروان در مجلس نهم با بیان این‌که اگر به ازای هر 2 واحد گازی یک واحد بخار ایجاد شود از تخریب لایه ازن  و ایجاد آلودگی هوا جلوگیری کرده‌ایم، گفت: بدون صرف هزینه برای ایجاد انرژی گرمایی از این واحدهای بخار استفاده می‌کنیم.

وی با بیان این‌که هر واحد گازی روزی 86 میلیون تومان گاز مصرف می‌کند، و با هر بار مصرف گازوئیل 386 میلیون تومان هزینه می شود، افزود: به عبارتی دیگر اگر 6 واحد گاز مصرف کند روزانه 500 میلیون تومان و اگر گازوئیل مصرف کند روزی 2 میلیارد تومان هزینه به دنبال دارد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که در صورت ایجاد  3 واحد بخار نیاز به مصرف گاز و این همه هزینه نیست، تصریح کرد: در این صورت می‌توانیم از انرژی گرمایی آن استفاده می‌کنیم. ضمن این‌که نیازی نیست برای راه‌اندازی واحدهای بخار انرژی هزینه کنیم دوم این‌که انرژی گرمایی ایجاد شده را بدون آلودگی استفاده می‌‌کنیم.

وی با بیان این‌که ظرفیت نیروگاه ترکیبی شیروان با راه‌اندازی واحدهای بخار از 32 به 52 درصد افزایش می‌یابد، گفت: در این صورت راندمان کار نیز بالا می رود.

عزیزی با بیان این‌که روزی یک میلیارد تومان نیز این واحدهای بخار برق تولید می‌کند، گفت: در صورت راه‌اندازی واحدهای بخار سالانه 365 میلیارد تومان برق تولید می‌شود که به نفع استان‌ و شهرستان و در نهایت منافع ملی را به دنبال دارد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که اعتبارات عمرانی استان خراسان شمالی در سال 91 بالغ بر 136 میلیارد تومان بوده است، متذکر شد: این نیروگاه باعث راه‌اندازی سایر پروژه‌ها و رونق شهر می شود.

عزیزی با یادآوری این‌که یک ماه پیش با معاون تولید برق وزیر نیرو جلسه‌ای نیز برگزار شده است، گفت: قرار شد 20 میلیارد تومان بلافاصله و ماهانه 15 میلیارد تومان در طول یکسال پرداخت شود که در مجموع بالغ بر 200 میلیارد تومان بودجه برای این منظور پرداخت می‌شود که تا پایان دولت دهم واحد بخار نیروگاه راه‌اندازی شود.

نماینده مردم شیروان با بیان این که وزارت نیرو به تعهدات خود در این زمینه عمل کرده است اما متأسفانه شرکت پیمانکارمپنا نتوانست این بودجه را جذب کند، گفت: به زودی جلسه ای با وزارت نیرو برای وضعیت نیروگاه ترکیبی شیروان خواهیم داشت./

پایان پیام  

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000