آغاز هفته وحدت
1387/10/08 14:48:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

نماینده ملایر: دولت‌های مسلمان در برابر جنایات غزه غیرت مسلمانیتان کجاست؟

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی گفت: به دولت‌های مسلمان که در مقابل این جنایت و فاجعه انسانی سکوت کرده‌اند، اعلام می‌دارم کجاست غیرت مسلمانیتان، مگر فریاد یاالمسلمین ملت مظلوم فلسطین را نمی‌شنوید.

"امین‌حسین رحیمی" ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم، یاد و خاطره عاشورائیان را گرامی داشت.

وی در ادامه اقدام خبرنگار عراقی نسبت به رییس جمهور ظالم آمریکا را نتیجه طبیعی نظام خلقت دانست.

نماینده ملایر درباره مسایل بین‌المللی گفت: به دولت‌های سلطه‌گر مخصوصا دولت ایالت متحده و به ویژه رییس جمهور جدید آمریکا اعلام می‌دارم از تاریخ عبرت بگیرید، دوران نظام سلطه به پایان رسیده است، از تجاوزگری دست بردارید و الا طعم تلخ خشم و غضب ستم دیدگان را خواهید کشید.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی خطاب به اوباما گفت: از سرنوشت خفت‌بار بوش در عراق که نتیجه ظلم و ستم و تجاوز است، عبرت بگیر و در آستانه شروع کار دولت خود لکه ننگ را از چهره آمریکا پاک کن والا سرنوشت بوش در انتظار تو نیز خواهد بود.

نماینده ملایر ادامه تجاوز رژیم اشغالگر قدس در محاصره نوار غزه و کشتار مردم مظلوم فلسطین در 24 ساعت گذشته را محکوم کرد و گفت: به دولت‌های مسلمان که در مقابل این جنایت و فاجعه انسانی سکوت کرده‌اند، اعلام می‌دارم کجاست غیرت مسلمانیتان، مگر فریاد یاالمسلمین ملت مظلوم فلسطین را نمی‌شنوید.

وی به مجامع عمومی و سازمان‌ها و نهادهای مدعی دفاع از حقوق بشر اعلام کرد: منشور ملل متحد و اعلامیه حقوق بشر کجاست؟ هزاران عناوین بشر دوستانه که این فاجعه انسانی را مشاهده می‌کنند و دم بر نمی‌آورند، کجاست؟ در این لحظه نمایندگان با فریادهای مرگ بر اسرائیل از سخنان نماینده ملایر حمایت کردند.

وی افزود: با تشکر از تلاش‌های دولت خدمتگزار دکتر احمدی‌نژاد یادآور می‌شوم یکی از مشکلات جدی که موجب مراجعه به نمایندگان ملت است، مشکل بیکاری است. جوانان با تحصیلات عالیه در انتظار فرصت‌های شغلی لحظه شماری می‌کنند و متاسفانه در رده‌های عالی و میانی مسوولان مشاهده می‌شود نه تنها گامی جهت ایجاد اشتغال بر نمی‌دارند، بلکه اقدامات دیگر مسوولان دلسوز را خنثی می‌کنند و با بهانه تراشی اداری عملا جلوی اشتغال را گرفته‌اند، از این رو موکدا از دولت نهم می‌خواهم با عواملی که مانع می‌شوند، به طور جدی برخورد کرده و موانع این امر را برطرف سازند.

وی درباره وضعیت کشاورزی گفت: خشکسالی‌های اخیر، افت شدید آب‌های زیرزمینی و مهار آب‌های سطحی از طریق ایجاد سد ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است که می‌بایست در این خصوص اهتمام معمول گردد و انجام کشاورزی از سوی دیگر به روش سنتی نه تنها مقرون به صرفه نیست، بلکه با کمبود شدید آب ادامه آن غیر ممکن است.

نماینده ملایر ادامه داد: تنها راه ادامه کشاورزی صنعتی شدن کشاورزی است که این امر جز از طریق تشکیل شرکت‌های تعاونی تولید و یکپارچه شدن اراضی بدست نمی‌آید و از این رو از دولت می‌خواهم لایحه الزامی شدن یکپارچه کردن اراضی کشاورزی و الزام استفاده از روش‌های آبیاری قطره‌ای را تهیه و با لحاظ همه جوانب تصویب و به مجلس تقدیم کند.

رحیمی اظهار کرد: گرچه وجود نفت نعمت بزرگی برای کشور است، اما وابستگی بودجه کشور به نفت و نوسان قیمت آن همیشه کشور را با چالش مواجه می‌کند، از این رو جهت اهداف تحقق سند چشم انداز 20 ساله، اصلاح سیستم مالیاتی و تنظیم بودجه براساس مالیات عادلانه از ضروریات امروز ماست.

وی تاکید کرد: متاسفانه عدم وجود سیستم رایانه‌ای مجهز موجب شده فرار مالیاتی به راحتی انجام شود، در صورتی که در بسیاری از کشورها سیستم‌های بکار گرفته جلوی بسیاری از تخلفاتی از این دست را گرفته است، امروزه نمی‌توان با توصیه‌های اخلاقی مانع بروز تخلفات و جرایم مالی شد، بلکه سیستمی لازم است که کسی نتواند این‌گونه تخلفات را انجام دهد.

وی خاطرنشان کرد: در این صورت می‌توان بودجه را براساس منابع درآمد مالیاتی عادلانه تنظیم کرد و درآمدهای نفت را جهت ایجاد زیر ساخت‌های توسعه بیشتر کشور مصرف نمود.

وی گفت: وجود سیستم مالیات کارآمد از ثروتمند شدن غیر عادلانه افراد جلوگیری می‌نماید و لذا از دولت می‌خواهم اولا قانون مالیات بر ارزش افزوده را به نحو صحیح اجرا نماید و ثانیا سیستمی طراحی و اجرا شود که فرار مالیاتی از هر طریق غیر ممکن شود.

این عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: کارکنان دولت مدت‌هاست منتظر اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری می‌باشند و گر چه این قانون در مورد بازنشستگان اجرا شد، اما عدم اجرای آن در مورد شاغلین قابل توجیه نبوده و از دولت می‌خواهم نسبت به اجرای آن قبل از سال جاری اقدام نمایند.

وی درباره طرح تحول اقتصادی و لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها گفت: همچنان که کارشناسان معتقدند جراحی اقتصاد بیمار کشور امری ضروری و اجتناب‌ناپذیر است، اما این‌که این جراحی چگونه اجرا گردد که موجب بهبود اقتصادی شود، موضوع مهمی است، از این رو به دولت اعلام می‌دارم اجرای این جراحی اقتصادی نباید موجب شود اقشار ضعیف جامعه در این چرخه پایمال شوند.

رحیمی در ادامه پیشنهاد داد: اولا دولت صادقانه تمامی موارد این طرح بزرگ را با نمایندگان ملت در میان بگذارند و علاوه بر کمیسیون بررسی طرح تحول اقتصادی، گروهی از اقتصاددانان مجلس و دولت جلسات مستمر و جدی تشکیل دهند و در یک فضای کارشناسی و دوستانه و غیر سیاسی تمام جوانب بررسی شود و آنچه به مصلحت مردم است در مجلس مطرح شود و مطمئن باشید نمایندگان ملت با لحاظ مصالح کشور و در جهت رعایت منافع مردم با دولت همکاری کند.

رحیمی تصریح کرد: دولت می‌داند مجلس شورای اسلامی از تک تک نمایندگان ملت تشکیل گردیده است بنابراین هر گونه رایزنی و تعامل با همه نمایندگان قابل تحقق است و تعامل با عده‌ای خاص و نه نمایندگان قطعا موفقیتی در بر نخواهد داشت و مجموع نمایندگان کشور را در نظر بگیرند و امور کشور را با آنها مطرح کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet