هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

ثروتی یکی از دلایل کسری بودجه را کمبود وقت مجلس در بررسی آن دانست

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در انتقاد از تاخیر دولت در ارائه لایحه بودجه تصریح کرد: یکی از دلایل کسری بودجه شتاب در بررسی آن به علت کمبود وقت بوده است.
دوشنبه 9 دی 1387 ساعت 18:03

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "موسی الرضا ثروتی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در مورد تاخیر دولت در ارائه لایحه بودجه گفت: زمانی که مجلس لایحه بودجه را در زمان معین تقدیم مجلس نکند مجلس نمی‌تواند به صورت کامل و با دقت به بررسی آن بپردازد.

وی افزود: دولت این احتمال را می‌دهد که هر زمانی که بودجه را به مجلس ارائه دهد مجلس ناچار به تصویب آن می‌باشد و باید آن را بررسی نماید.

ثروتی اظهار داشت: زمانی که بررسی لایحه بودجه با شتاب صورت گیرد رسیدگی کامل صورت نخواهد گرفت و در نتیجه کسری بودجه به وجود می‌آید و یکی از دلایل کسری بودجه شتاب در بررسی آن به علت کمبود وقت بوده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه در ادامه گفت: تا پایان سال دو ماه بیشتر فرصت باقی نمانده است که در این مدت مجلس دو هفته تعطیلات را نیز در پیش رو خواهد شد و دلیلی ندارد نمایندگان به دلیل عدم ارائه لایحه بودجه توسط دولت نتوانند به سرکشی حوزه‌های انتخابیه بروند و به کار مردم رسیدگی نمایند.

وی با بیان اینکه این راهکار نیز وجود دارد که بودجه را ماه به ماه بررسی نمود گفت: می توان این کار را انجام داد تا تاخیر در ارائه لایحه بودجه توسط دولت به یک روال تبدیل نگردد.

ثروتی تصریح کرد: در صورت دیر ارائه شدن لایحه بودجه توسط دولت، مجلس طبق آیین‌نامه داخلی می‌تواند یک دوازدهم آن را بررسی نماید.

وی در پایان در خصوص طرح هدفمند نمودن یارانه‌ها گفت: هدفمند کردن یارانه‌ها مثبت است و به یک فوریت آن نیز رای خواهم داد اما نمی‌توان آن را به سرعت بررسی نمود چرا که ابتدا بودجه را در دستور کار داریم و سال آینده می‌توانیم به بررسی هدفمند کردن یارانه‌ها بپردازیم.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000