هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سوغات 14 ساله حضور نیروهای خارجی در افغانستان

مرگ سالیانه بیش از 48 هزار کودک افغانستانی

سرویس بین الملل
سالانه بیش از 48 هزار کودک افغان به علت آلوده شدن آب آشامیدنی توسط نیروهای ناتو جان شان را از دست می دهند.
یکشنبه 17 دی 1391 ساعت 17:13
مرگ سالیانه بیش از 48 هزار کودک افغانستانی سالانه بیش از 48 هزار کودک افغان به علت آلوده شدن آب آشامیدنی توسط نیروهای ناتو جان شان را از دست می دهند. http://cdn.icana.ir/d/019/10803.jpg مرگ,سالیانه,بیش,از,48,هزار,کودک,افغانستانی Icana

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت به نقل از روزنامه نیوز چاپ اسلام آباد، 73 درصد از مردم افغانستان به آب آشامیدنی سالم دسترسی ندارند و بیش از 95 درصد از شهروندان این کشور از خدمات بهداشت عمومی بی بهره‌اند.

حضور 14 ساله نیروهای اشغال گر در این کشور سبب عدم دسترسی شهروندان افغانستان به آب آشامیدنی سالم و بهداشت عمومی شده است و عامل مرگ سالانه بیش از 48 هزار کودک می شود.

کارشناسان سازمان بهداشت جهانی معتقدند، بیش از 25 درصد از ساکنان کابل،‌ پایتخت افغانستان با مشکلات ناشی از عدم دسترسی به آب آشامیدنی سالم دست و پنجه نرم می کنند.

سازمان ملل متحد در گزارش ماه گذشته خود اعلام کرد بیش از 3 هزار متر مکعب به سرانه آب‌های زیر زمینی این شهر افزوده می شود،‌ اما بیش از هزار و 700 متر مکعب از آن که برای تامین آب آشامیدنی و آبیاری زمین های کشاورزی استفاده می شود به وسیله نیروهای ائتلاف ناتو آلوده می شوند که جان شهروندان غیر نظامی را به خطر می اندازد و سبب بروز بیماری‌های مختلف و مرگ می شود./ پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000