هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
لاریجانی در گفت و گوی تلفنی با روسای مجالس سوریه و لبنان:

ایستادن در مقابل تجاوز رژیم صهیونیستی وظیفه همه کشورهای مسلمان است

سرویس سیاسی
رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: وظیفه همه کشورهای مسلمان است که در مقابل تجاوز رژیم غاصب صهیونیستی بایستند.
چهارشنبه 11 دی 1387 ساعت 09:06

دکتر "علی لاریجانی" رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه گفت‌وگوهای تلفنی خود با همتایان مسلمان خود در مورد غزه شامگاه روز سه‌شنبه با روسای مجالس سوریه و لبنان گفت‌وگو کرد.

به گزارش خانه ملت، در این گفت‌وگو دکتر لاریجانی شرایط حاکم بر مردم غزه طی روزهای اخیر را اسف‌بار و موجب جریحه‌دار شدن قلب همه حامیان مردم فلسطین خواند و گفت: اقدامات رژیم صهیونیستی علیه مردم بی‌پناه فلسطین در غزه در تاریخ وحشی‌گری‌های ثبت شده در تاریخ جهان کم‌نظیر است.

وی همچنین گفت:‌ امروزه در سکوت محافل بین‌المللی، جنایت علیه بشریت در نوار غزه خود را نشان می‌دهد و وظیفه همه کشورهای مسلمان است که در مقابل تجاوز رژیم غاصب صهیونیستی بایستند.

وی افزود: اطمینان داریم با استقامت مردم فلسطین، پیروزی نهایی از آن آنها خواهد بود.

رییس مجلس شورای اسلامی همچنین در ادامه مواضع مجالس سوریه و لبنان در خصوص فجایع غزه را شجاعانه و شایسته تقدیر خواند و بر ادامه رایزنی‌ها جهت اتخاذ اقدامات فوری برای خلاصی مردم غزه از کشتار و جنایات ضد بشری رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

وی در این زمینه با همتایان سوری و لبنانی خود در زمینه تشکیل اجلاس اضطراری کمیته اجرایی بین‌المجالس اسلامی به رایزنی پرداخت.

در ادامه این گفت‌وگو همچنین "محمود الابرش" و "نبیه بری" روسای مجلس سوریه و لبنان با تقدیر از تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران در دفاع از مردم مسلمان غزه ابتکار تشکیل اجلاس مزبور را بسیار مفید و مناسب خواندند و بر آمادگی کشورهای متبوع خود جهت مشارکت در حمایت از مردم فلسطین در مقابل ظلم بی‌حد و حصر رژیم صهیونیستی تاکید کردند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000