هدر اصلی
1386/06/18 11:14:00
سرویس کمیسیون ها

حق شناس: کنارگذر انزلی باعث احیای دوباره بندر انزلی می‌شود

نماینده مردم بندر انزلی گفت:کنارگذر انزلی باعث احیای راه حیاتی بندر انزلی خواهد شد و مردم نیز از ایجاد آن استقبال کرده‌اند.

 هادی حق شناس در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص کنارگذر تالاب انزلی گفت: طول این کنارگذر 16 کیلومتر بود که در مورد سه کیلومتر آن سازمان محیط زیست و وزارت راه اختلاف داشته‌اند.

نماینده مردم بندر انزلی گفت: در زمان ریاست جمهوری پیشین به سازمان محیط زیست و وزارت راه دستور داده شده بود که مشکل این سه کیلومتر را نیز برطرف نمایند ولی متاسفانه با وجود اعتبار لازم برای تخصیص احیای تالاب، محیط زیست این کار را انجام نداده بود.

وی با تاکید بر اینکه کنارگذر انزلی باعث احیای راه حیاتی بندر انزلی خواهد شد و مردم نیز از ایجاد آن استقبال کرده‌اند، گفت: در صورت عدم احیای این کنارگذر بندر انزلی، شیلات و توریست‌ها در بن بست ترافیکی محبوس خواهند شد.

حق شناس اضافه کرد: در طول سال‌های قبل از انقلاب عمق تالاب بنابه دلایل زیست محیطی کم شده بود و هیچ برنامه اجرایی در طول این سال‌ها برای احیای تالاب صورت نگرفته بود. ولی خوشبختانه در سفر اخیر رئیس جمهور به استان گیلان دستور مصوبه دولت را اجرا و این مشکل برطرف گردید.

وی خاطرنشان ساخت: سه کیلومتر مورد اختلاف در کنارگذر تالاب انزلی از محل تالاب گذر نخواهد کرد بلکه از روی رودخانه عبور می‌کند و منجر به احیای تالاب خواهد شد.

حق شناس در خاتمه گفت: کنارگذر تالاب انزلی نه تنها به تالاب صدمه نمی‌زند و 500 هکتار نیز از بین نخواهد رفت بلکه آثار مثبت زیادی را به همراه خواهد داشت و از آب گرفتگی بعضی از شالیزار‌ها نیز جلوگیری خواهد کرد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet