ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1387/10/14 12:07:00
سرویس اقتصادی

مصباحی‌مقدم: "عدم تحقق نقدی کردن یارانه‌ها" دیدگاه شخصی من است

رئیس کمیسیون ویژه بررسی طرح تحولات اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با توجه به کاهش قیمت نفت نقدی کردن یارانه‌ها قابل تحقق نخواهد بود، تصریح کرد: این دیدگاه شخصی من است و دیدگاه کمیسیون و توافق شده مجلس نمی‌باشد.

"غلامرضا مصباحی مقدم" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت تصویب یک فوریت لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها را نشان دهنده نگاه مثبت مجلس به این لایحه دانست.

وی با اشاره به اظهارات موافق و مخالف نمایندگان قبل از تصویب یک فوریت این لایحه تصریح کرد: به نظر می‌رسد که تصویب نهایی این لایحه نیازمند دقت نظر نمایندگان و گرفتن دقیق آراء آنها می‌باشد.

رئیس کمیسیون ویژه بررسی طرح تحولات اقتصادی با بیان اینکه رئیس مجلس مقرر داشته است که این لایحه برای تمام کمیسیون‌ها به عنوان کمیسیون فرعی ارجاع داده شود گفت: ما تمامی نظرات کمیسیون‌های مجلس را اخذ خواهیم نمود و با توجه به اینکه هر کمیسیون با توجه به دیدگاه تخصصی خود به این موضوع نگاه خواهد کرد بررسی بهتری خواهیم داشت.

مصباحی مقدم اظهار داشت: رئیس کمیسیون بهداشت و درمان و اعضای آن نکات مورد نظر خود را بیان نمودند که تاثیر این تغییر را بر روی بخش بهداشت و درمان مدنظر قرار داده بودند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در مورد نحوه بررسی و تصویب لایحه هدفمند کردن یارانه‌‌ها تصریح کرد: بررسی این لایحه نیازمند تأمل فراوان می‌باشد و نمی‌توانیم بگوییم که این لایحه زودتر از لایحه بودجه به تصویب خواهد رسید.

وی با بیان اینکه من معتقدم که دولت باید لایحه بودجه را ارائه نماید، خاطرنشان کرد: اگر تا قبل از سال جدید لایحه هدفمند نمودن یارانه‌ها به تصویب رسید، انتظاراتی که دولت مدنظر دارد بر مبنای این لایحه در بودجه سال آینده گنجانده شود، تامین خواهد شد.

مصباحی مقدم در پاسخ به اینکه آیا نقدی شدن یارانه‌ها در این طرح گنجانده شده است یا خیر گفت: دیدگاه تخصصی من این است که نقدی کردن یارانه‌ها میسر نخواهد بود و انتظاراتی که برای مردم ایجاد شده قابل تحقق نخواهد بود.

وی بابیان اینکه اعداد و ارقامی که در حدود 50 تا 70 هزار تومان تعیین شده است با توجه به کاهش قیمت نفت قابل تحقق و پرداخت نخواهد بود، تاکید کرد: من این گفته خود را تکذیب نمی‌کنم.

وی در توضیح مطلب فوق ادامه داد: این مسئله دیدگاه شخصی من است و دیدگاه کمیسیون و توافق شده مجلس نمی‌باشد.

مصباحی مقدم گفت: پیش بینی دولت نیز این می‌باشد که با اعداد و ارقام کمتری هدفمند کردن یارانه‌ها را تبدیل به نقدی کردن یارانه‌ها نماید.

رئیس کمیسیون ویژه در پاسخ به سوال دیگری مبنی براینکه در صورت ارائه لایحه بودجه، هدفمند کردن یارانه‌ها در آن دیده پیش‌بینی شده باشد، مجلس چگونه به آن می‌پردازد گفت: این بدان معناست که ردیفی در بودجه خالی گذاشته شود تا اگر لایحه هدفمند نمودن یارانه تصویب شد رقم و عددی که مجلس به دست آورد در آن ردیف گنجانده شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet