روز مجلس
1391/11/29 08:59:38
سرویس بین الملل
آقامحمدی مطرح‌کرد:

آشفتگی قطر از طرح گفت‌و گوی مخالفان با دولت سوریه

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس اهتزاز پرچم مخالفین سوریه بر فراز سفارتخانه این کشور در دوحه را عقده گشایی دیپلماتیک قطر دانست و گفت: طرح گفت‌و گوی مخالفین با دولت اسد خواب‌ دوحه در سهم‌خواهی از دولت بعد از اسد را آشفته کرده است.
آشفتگی قطر از طرح گفت‌و گوی مخالفان با دولت سوریه عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس اهتزاز پرچم مخالفین سوریه بر فراز سفارتخانه این کشور در دوحه را عقده گشایی دیپلماتیک قطر دانست و گفت: طرح گفت‌و گوی مخالفین با دولت اسد خواب‌ دوحه در سهم‌خواهی از دولت بعد از اسد را آشفته کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/27393.jpg آشفتگی,قطر,از,طرح,گفت‌و,گوی,مخالفان,با,دولت,سوریه Icana

ابراهیم آقا محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اهتزاز پرچم مخالفان سوریه بر فراز سفارتخانه این کشور در دوحه، اظهار داشت:عقده گشایی قطر درعرصه دیپلماتیک منجر به تحقیر این کشوردر عرصه جهانی خواهد شد.

نماینده مردم خرم آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قطر قدرت چندانی برای تغییر درمعادلات جهانی ندارد، تصریح کرد: دوحه با برگزاری کنفرانس‌های ضد سوری و حمایت‌های مالی از مخالفان مسلح سوریه و گذاردن سفارت سوریه در اختیار مخالفین مسلح سعی دارد تا درعرصه دیپلماتیک برای خود وجه‌ای به دست بیاورد.

وی با بیان اینکه با مطرح شدن بحث گفت‌و گو با دولت اسد از سوی مخالفین، خواب‌ دوحه در سهم خواهی از دولت بعد از اسد آشفته شده است، ادامه داد: از ابتدای پیدایش بحران در سوریه قطر با همراهی برخی کشورهای عربی منطقه به دنبال ساقط کردن دولت بشار اسد بود اما با تغییرات در صحنه معادلات سوریه مرتجعین منطقه شوکه شده‌اند.

نماینده اصولگرای مجلس نهم، تصریح کرد: به رسمیت شناختن معارضین به عنوان نماینده رسمی سوریه یک افتضاح سیاسی در عرصه دیپلماتیک است که قطر در حال انجام دادن آن است.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با بیان اینکه قرار دادن سفارتخانه سوریه در اختیار معارضین مسلح خلاف قوانین بین‌المللی است، گفت: اخراج سفیر سوریه از سوی دولت دوحه و به رسمیت شناختن سفیر معارضین به عنوان نماینده مردم سوریه قطعا به غیر از زیان چیزی عاید قطر نخواهد کرد.

 روز گذشته پرچم مخالفان سوریه بر فراز سفارتخانه این کشور در دوحه به اهتزاز در آمد و" نزار الحکری" به عنوان سفیر جدید سوریه در این کشور از سوی مخالفین مسلح منصوب شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet