روز مجلس
1391/11/29 13:36:00
سرویس بین الملل
حسینی:

ترکیه با ارسال سلاح به یمن در زمین دشمن بازی می‌کند

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با اشاره به کشف محموله سلاح ترکیه‌ای در یمن، گفت:ترکیه با ارسال سلاح به یمن در زمین دشمن بازی می‌کند.
ترکیه با ارسال سلاح به یمن در زمین دشمن بازی می‌کند عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با اشاره به کشف محموله سلاح ترکیه‌ای در یمن، گفت:ترکیه با ارسال سلاح به یمن در زمین دشمن بازی می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/17611.jpg ترکیه,با,ارسال,سلاح,به,یمن,در,زمین,دشمن,بازی,می‌کند Icana

سید باقری حسینی در گفت‌وگو با خبرنگاربین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، در خصوص کشف محموله سلاح ترکیه‌ای در یمن، اظهار داشت: ترکیه با هم دستی عربستان سعودی تلاش دارد انقلاب مردم یمن را به نفع غرب مصادره کنند.

نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  دست کشورهای که اتهام فرستادن سلاح به یمن را به دیگر کشورها می زدند، روشده است، تصریح کرد: کشورهای غربی و برخی کشورهای منطقه که اتهام ارسال سلاح به یمن از سوی جمهوری اسلامی را مطرح می کردند خودشان در امور داخلی سایر کشورها دخالت می کنند.

 وی با تاکید براینکه ترکیه تلاش دارد در تحولات منطقه‌ای نقش پررنگی را ایفا کند، ادامه داد: باعدم توانایی ترکیه برای پیوستن به اتحادیه اروپا، دولتمردان آنکارا سعی دارند  با نقش آفرینی در معادلات منطقه‌ای سیاست خارجی خود را به گونه ای دیگر طراحی کنند.

 نماینده اصولگرای مجلس نهم، تصریح کرد: قطعا ارسال سلاح به یمن و ایجاد درگیری میان مسلمانان بازی در زمین آمریکا و رژیم صهیونیستی است که دولتمردان ترکیه نباید سیاست خارجی خود را به گونه‌ای طراحی کنند که در راستای منافع آمریکا گام بردارند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه در صدد ایجاد تنش در منطقه نبوده است، گفت: کشورهایی که با ارسال سلاح و پول درصدد بحران سازی در یمن هستند باید در آینده‌ای نزدیک در برابر افکارعمومی این کشور پاسخگو باشند.

 محوله ای جدید از سلاح های ترکیه ای در یمن کشف شده است و از سوی دیگر سازمان ملل از ارسال پول و سلاح به صنعا ابراز نگرانی کرده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet