هدر اصلی
1391/11/29 09:17:40
سرویس صحن
با رأی نمایندگان:

اعطای سرپرستی کودک یا نوجوان به تشخیص دادگاه است

نمایندگان مجلس با الحاق یک تبصره به ماده ۱۴ لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بد سرپرست، اعطای سرپرستی کودک و نوجوانان را منوط به تشخیص دادگاه کردند.
اعطای سرپرستی کودک یا نوجوان به تشخیص دادگاه است نمایندگان مجلس با الحاق یک تبصره به ماده 14 لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بد سرپرست، اعطای سرپرستی کودک و نوجوانان را منوط به تشخیص دادگاه کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/23952.jpg اعطای,سرپرستی,کودک,یا,نوجوان,به,تشخیص,دادگاه,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در نشست علنی امروز (یکشنبه 29 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بدسرپرست اعاده شده از شورای نگهبان، نمایندگان مجلس با الحاق یک تبصره به ماده 140، این لایحه موافقت کردند.

ماده 14 لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بد سرپرست به شرح ذیل است:

ماده 14- دادگاه درصورتی حکم سرپرستی صادر می نماید که درخواست کننده سرپرستی بخشی از اموال یا حقوق خود را به کودک یا نوجوان تحت سرپرستی تملیک کند. تشخیص نوع و میزان مال یا حقوق مزبو با دادگاه است. در مواردی که دادگاه تشخیص دهد اخذ تضمین عینی از درخواست کننده ممکن یا به مصلحت نیست و سرپرستی کودک یا نوجوان ضرورت داشته باشد، دستور اخذ تعهد کتبی به تملیک بخشی از اموال یا حقوق در آینده را صادر و پس از قبول درخواست کننده و انجام دستور، حکم سرپرستی صادر می کند.

همچنین الحاق یک تبصره به ماده 14 جهت تأمین نظر شورای نگهبان نیز به شرح ذیل است:

تبصره –در صورتی که دادگاه تشخیص دهد اعطای سرپرستی بدون اجرای مفاد این ماده به مصلحت کودک یا نوجوان می باشد به صدور حکم سرپرستی اقدام می نماید.

لازم به ذکر است که الحاق یک تبصره به ماده 14 لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بدسرپرست، با 167 رأی موافق، 18 رأی مخالف و 24 رأی ممتنع از مجموع 254 نماینده به تصویب رسید./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet