هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
با رأی نمایندگان

ملاک محاسبه سن از زمان شروع سرپرستی است

سرویس صحن
نمایندگان مجلس جهت تامین نظر شورای نگهبان در لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بدسرپرست ملاک محاسبه سن را از زمان شروع عملی سرپرستی تعیین کردند.
یکشنبه 29 بهمن 1391 ساعت 10:37
ملاک محاسبه سن از زمان شروع سرپرستی است نمایندگان مجلس جهت تامین نظر شورای نگهبان در لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بدسرپرست ملاک محاسبه سن را از زمان شروع عملی سرپرستی تعیین کردند. http://cdn.icana.ir/d/019/15924.jpg ملاک,محاسبه,سن,از,زمان,شروع,سرپرستی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، در نشست علنی امروز (یکشنبه 29 بهمن) مجلس شورای اسلامی‌در جریان بررسی لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بدسرپرست جهت تامین نظر شورای نگهبان با حذف جمله آخر ماده 31 این لایحه و اصلاح آن به عنوان الحاق یک تبصره به این ماده موافقت کردند.

براساس ماده 31 افرادی که بنا به دلایل موجه و یا تحت شرایط خاص، سرپرستی کودک یا نوجوانی را حداقل یک سال پیش از سپردن به سازمان، عهده دار بوده اند با دارا بودن شرایط مقرر در این قانون، نسبت به سرپرستی آنان حق تقدم دارند. در این صورت ابتدای سرپرستی عملی، ملاک تعیین شرط سن برای کودک یا نوجوان و سرپرست است.

لازم به ذکر است که ماده 31 لایحه با 127 رأی موافق، 17 رأی مخالف و 14 رأی ممتنع از مجموع 242 رأی به شرح ذیل به تصویب رسید:

تبصره- ملاک محاسبه سن جهت سرپرستی در این قانون برای کودک یا نوجوان و سرپرست از زمانی است که سرپرستی عملا شروع شده است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000