هدر اصلی
1391/11/29 15:25:05
سرویس اقتصادی
میرمراد‌زهی:ضعف مدیریتی دولت ،گرانی آجیل شب عید را رقم زد

لبخند تلخ پسته به افزایش قیمت ها

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به اینکه کمبود خشکبار و آجیل برای شب عید در کشور وجود ندارد گفت: ضعف مدیریت و نظارت‌ها موجبات گرانی آجیل شب عید را فراهم کرده است.
لبخند تلخ پسته به افزایش قیمت ها عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به اینکه کمبود خشکبار و آجیل برای شب عید در کشور وجود ندارد گفت: ضعف مدیریت و نظارت‌ها موجبات گرانی آجیل شب عید را فراهم کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/8702.jpg لبخند,تلخ,پسته,به,افزایش,قیمت,ها Icana

هدایت‌الله میر مراد‌زهی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با تأکید بر اینکه کشور ایران بهترین پسته، بادام، فندق و سایر خشکبار را تولید می‌کند گفت: وقتی کشوری قابلیت بالایی در تولید خشکبار با کیفیت دارد نباید افزایش قیمتی در خصوص آجیل شب عید داشته باشد.

نماینده مردم سراوان، سیب، سوران و زابلی در مجلس شورای اسلامی،با بیان اینکه در صورت ادامه سستی در مدیریت‌ها و نظارت‌ها قیمت آجیل و خشکبار شب عید دست‌خوش قیمت‌گذاری دلالان می‌شود افزود: دلالان و واسطه‌ها با افزایش قیمت فشار مضاعفی بر مردم تحمیل می‌کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با اشاره به اینکه کمبود خشکبار و آجیل برای شب عید در کشور وجود ندارد گفت: ضعف مدیریت و نظارت‌ها موجبات گرانی آجیل شب عید را فراهم کرده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان این مطلب که دولت و مسئولان باید برای جلوگیری از افزایش قیمت آجیل شب عید تدبیر مناسبی بیندیشد تصریح کرد: متأسفانه احتکار مایحتاج شب عید معضل دیگری است که سودجویان برای بالا بردن قیمت‌ها از آن استفاده می‌کنند.

نماینده مردم سراوان، سیب، سوران و زابلی در مجلس‌با بیان اینکه وجود دلالان موجبات آشفتگی بازار و ناامنی مردم را فراهم می‌کند گفت: بی‌توجهی مسئولان در خصوص حذف سودجویان موجب پولدار شدن یک عده و سخت شدن شرایط زندگی برای مردم می‌شود.

میرمراد‌زهی با تأکید بر اینکه تولید آجیل در کشور به اندازه کافی صورت می گیرد و گاهی تولیدات خشکبار بیش از مصرف به کشور‌های دیگر صادر می‌شود افزود: کشوری که کمبودی در زمینه تأمین آجیل و خشکبار داخلی ندارد نباید افزایش قیمت‌ آن مردم را به حیطه ناامنی بکشاند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس یادآور شد: با تقویت مدیریت و نظارت‌ها می‌توان مایحتاج شب عید مردم را با قیمت مناسب به دستشان رساند./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet