آغاز امامت اما زمان (عج)
1391/11/29 12:18:43
سرویس صحن
رستمیان در نطق میان دستور؛

فرهنگ ما عاشورایی است و ملت ایران با داشتن این فرهنگ، ظلم‌پذیر نیست

عضو کمیسیون بهداشت و درمان و مجلس با اشاره به رشد نامتوازن و فاصله میان شاخصه‌های رشد در استان‌ها گفت: توسعه متوازن را در کشور بسط دهیم.
فرهنگ ما عاشورایی است و ملت ایران با داشتن این فرهنگ، ظلم‌پذیر نیست عضو کمیسیون بهداشت و درمان و مجلس با اشاره به رشد نامتوازن و فاصله میان شاخصه‌های رشد در استان‌ها گفت: توسعه متوازن را در کشور بسط دهیم. https://cdn.icana.ir/d/019/21824.jpg فرهنگ,ما,عاشورایی,است,و,ملت,ایران,با,داشتن,این,فرهنگ،,ظلم‌پذیر,نیست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، عبدالرحمان رستمیان در نشست علنی امروز (یکشنبه 29 بهمن) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور ضمن تقدیر از سخنان مقام معظم رهبری و تذکرات جامع معظم له و تقدیر و تشکر از مردم که در راهپیمایی 22 بهمن شرکت کردند، توضیح داد: تحریم‌ها هیچ تاثیری در اراده ملت ایران نگذاشته و نمی‌گذارد و به لطف خدا از این تحریم‌ها فرصتی برای پیشرفت کشور می‌سازیم.

نماینده مردم دامغان تصریح کرد: ترفند جدید آمریکایی‌ها مبنی بر این که اقلام به جز دارو و غذا را تحریم کنند در واقع نوعی فریب افکار عمومی است تا بتوانند تحت پوشش این ترفند به جلب نظر دیگران نسبت به خود بپردازند.

وی افزود: وظیفه اصلی مسئولان قطع وابستگی از غرب است و همه ارگان‌ها و سازمان‌ها هر سال باید از حجم وابستگی خود بکاهند تا به استقلال کامل دست بیابیم.

رستمیان ادامه داد: ایران تحریم کامل را نمی‌پذیرد چرا که ما در این سرزمین تنوع جغرافیایی داریم و می‌توانیم استقلال اقتصادی داشته باشیم.

وی تصریح کرد: آگاه‌سازی مردم دنیا از اهداف و منافع آمریکا یکی دیگر از مسئولیت‌های مهم مسئولان جمهوری اسلامی است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: ما در سال‌های اخیر هر جا که تحریم شده‌ایم با موفقیت‌های زیادی مواجه شده‌ایم. از تکنولوژی ژنتیک و نانو گرفته تا تکنولوژی هوافضا و نظامی دفاعی توانسته‌ایم خود صادر کننده علم باشیم.

وی افزود: در زمینه پزشکی ایران به اندازه‌ای توسعه یافته که امروز 70 هزار نفر توریست درمانی را جذب خود کرده که پتانسیل جذب بیش از یک میلیون نفر را دارد.

نماینده مردم دامغان توضیح داد: در عین حال که در برخی زمینه‌ها توانسته‌ایم رشد متوازن داشته باشیم ولی برخی از بخش‌ها باید توان خود را بالا ببرند تا توسعه متوازن در همه بخش‌ها را شاهد باشیم. حتی این ایراد در توسعه منطقه‌ای هم دیده می‌شود چرا که شکافی میان نرخ توسعه در میان استان‌های مختلف کشور وجود دارد و از این رو باید توسعه متوازن را در کشور بسط دهیم.

وی تصریح کرد: سخنان مقام معظم رهبری که در شهرستان دامغان ایراد شد حاکی از این امر بود که ما تبعیض فردی، شهرستانی، استانی و منطقه‌ای نداشته باشیم چرا که این امر باعث توسعه نامتوازن می‌گردد و عوارضی همچون مهاجرت را دارد که توازن جمعیتی را در کشور بر هم می‌زند.

رستمیان گفت: امروز در کشور به خاطر توسعه نامتوازن شاخصه‌های رشد نامتوازن داریم و حتی در برخی از شهرستان‌ها شاهد فاصله سه برابری شاخص رشد هستیم.

رستمیان ادامه داد: رمز موفقیت کشورهایی که اقتصاد موفقی دارند افزایش نرخ رشد توسعه متوازن منطقه‌ای بوده است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: شهرستان دامغان این پتانسیل را دارد که تا هفتمین به لحاظ جذب گردشگر باشد و پسته و معادن این منطقه می‌توانند توان بالایی برای کشور به همراه بیاورند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet